Tygři jedou do Budějovic s příjemným, ale často ošemetným vedením 2:0

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - Nesmírně vyrovnaná série předkola play-off mezi Bílými Tygry a Mountfieldem se za stavu 2:0 pro Severočechy přesouvá na jih. Oba zápasy v Liberci skončily těsnou výhrou domácích o jeden gól, a tak se dá i ve středu očekávat tuhá bitva. Svěřenci Jiřího Kalouse mají k dispozici dva mečboly, podaří se jim alespoň jeden proměnit?

HC MOUNTFIELD

Liberečtí se doma dvakrát radovali. Jak se povede na vlastním ledě Mountfieldu?
Pro Jihočechy se zatím série vyvíjí více než smolně. Po pondělní těsné prohře 2:1, si v úterním utkání vedli Výborného svěřenci ještě mnohem lépe a v průběhu zápasu byli několikrát ve vedení – jednou do konce o dvě branky. Ani to však nestačilo a nešťastná teč Melichárka střely Dernera poslala Budějovické do kolen.

Druhý duel byl oproti tomu prvnímu mnohem bohatší na góly. Hned jedenáctkrát viděli diváci sudího ukazovat směrem do branky, a to ještě jedna branka uznána nebyla a k vidění byla i řada šancí na obou stranách, včetně libereckého trestného střílení, ve kterém ale Bartovič na Turka nevyzrál. Pokud se Jihočeši chtějí podívat do čtvrtfinále, čeká je nelehký úkol – porazit Bílé Tygry v dalších třech utkáních v řadě.

Útočníci:
Sailer Petr      2 (2+0)
Vak Tomáš        2 (0+2)
Veselý Ondřej    2 (0+2)
Kotrla Jindřich  2 (0+2)
Obránci:
Ptáček František   2 (1+1)
Gřegořek Petr      1 (1+0)
Brankáři:
Turek Roman   4,07 branky na zápas/úspěšnost 89,47%

Milana Bartoviče při provádění trestného střílení ve třetím duelu diváci určitě neuvidí.
Hráči z Podještědí se na jih Čech vypraví s vědomím, že už jen jediná výhra je dělí od možného postupu do čtvrtfinále, ve kterém už svého soupeře netrpělivě vyhlíží Plzeň a Zlín. Severočechy při dvou domácích výhrách hodně podržela i štěstěna, která se na jejich stranu přiklonila v obou duelech. I hráči a trenéři se po druhém utkání shodli, že před zápasy na jihu bude nutné herní projev zlepšit.

Kdo ale zatím rozhodně nemusí seřizovat svou střeleckou mušku, je útočník Andrej Podkonický. Slovenský forvard nasbíral ve dvou duelech čtyři kanadské body a velkou měrou se podílel na tom, že stav série je příznivější pro modrobílé. Podkonického krajan Milan Bartovič ale bude minimálně v prvním zápase v Budějovicích chybět. Nejlepší střelec Liberce v základní části byl potrestán za šlápnutí na Tůmovu nohu, kterého se Bartovič dopustil ve třetí třetině druhého utkání.

V posledním kole základní části, tedy před necelým týdnem podpořila Bílé Tygry na jihu Čech i početná skupina fanoušků, která se za nimi přes takřka celou republiku vypravila. I nyní někteří fandové do Budějovic dorazí a budou podporovat Tygry, tak aby už ve čtvrtek večer mohli slavit postup do čtvrtfinále.

Útočníci:
Podkonický Andrej  4 (3+1)
Kašpařík Pavel     3 (1+2)
Víšek Jan          2 (2+0)
Obránci:
Derner Lukáš    1 (1+0)
Výtisk Jan      1 (0+1)
Čakajík Martin  1 (0+1)
Brankáři:
Pinc Marek     3,00 branky na zápas/úspěšnost 91,18%

Historická bilance v play-off

LIBEREC vs. ČESKÉ BUDĚJOVICE