Tygři hostí Spartu, prodlouží sérii domácích výher?

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - V úterý 4. prosince v rámci 28.kola extraligy přivítají domácí Bílí Tygři ve své aréně Spartu. Letos proti pražskému týmu nedokázali vyhrát, ale teď by jim mohl pomoci fakt, že na svém ledě třikrát v řadě neprohráli. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:30.

HC Sparta Praha

Pražská Sparta neprožívá zrovna nejlepší sezónu. Po polovině odehraných zápasů je stále na posledních místech tabulky, momentálně na třináctém s třicítkou bodů. Po neúspěšném startu sezóny se stále hráči z hlavního města nedokázali v tabulce odpíchnout, ačkoliv výkony se lepší.

S libereckými Tygry již v rámci letošního ročníku odehráli Sparťané dva zápasy, a oba vítězně. Hned v druhém kole pražští hráči zvítězili poměrem 4:2, což byla poslední výhra před devítizápasovou šňůrou proher. Poté se ale trochu vzpamatovali a v patnáctém kole naší extraligy opět přehráli Liberecké 3:1. Nutno podotknout, že v té době hrál tým ještě pod vedením kouče Sýkory.

Během listopadové reprezentační pauzy však došlo ke změně trenérů. Na místo hlavního trenéra Sparty nastoupil Josef Jandač, který ukončil svoje vedení ve Lvu Praha, a právě do čela klubu hrajícího KHL se dostal Václav Sýkora.

V posledních zápasech si tým z metropole Česka nevedl dobře, když prohrál s Energií i s Kometou. Avšak předtím dominovali pražští hráči v utkáních s Pardubicemi a Vítkovicemi, při posledním zmíněném duelu navíc vychytal brankář Neuvirth první nulu v sezóně.

David Kočí si do Vánoc nezahraje

Marodka Sparty je prázdná. Jan Hanzlík, který si v jednom ze zářijových utkání zlomil zápěstí, se již doléčil a od listopadu se opět aktivně zapojuje. Jediná ztráta pro tým je stopka na šest zápasů pro obránce Davida Kočího, který si svůj trest vysloužil po faulu na Petrovického a následné bitce v zápase proti Kometě.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1903
Klubové barvy: modrá, žlutá a červená
Webové stránky: www.hcsparta.cz
Stadion: Tipsport aréna (14 144 diváků)

Hlavní trenér: Josef Jandač
Asistent trenéra: Jan Votruba
Trenér brankářů: Radek Tóth
Vedoucí mužstva: Jaroslav Velechovský

Útočníci:
Jaroslav Hlinka  22 (5+17)
Petr Ton         21 (12+9)
Dominik Pacovský 19 (10+9)
Obránci:
Vladimír Sičák 10 (1+9)
Troy Milam      7 (2+5)
Brankáři:
Michal Neuvirth (890 minut) 2,83 branky na zápas/úspěšnost 92,02 %
Marek Schwarz   (631 minut) 3,52 branky na zápas/úspěšnost 89,95 %

Posledních pět zápasů:

23. kolo: Litvínov – Sparta     2:3p
24. kolo: Sparta – Vítkovice    2:0
25. kolo: Pardubice – Sparta    2:4
26. kolo: Brno – Sparta         4:2
27. kolo: Sparta – Karlovy Vary 1:4

Tým ze severočeského města je stejně jako jeho soupeř v nepříjemné pozici. V této chvíli je opět na posledním místě tabulky, se stejným počtem bodů jako Sparta, tedy s třiceti. Je třeba říct, že na domácím ledě se Tygrům daří. Ve třech posledních domácích duelech Liberečtí vzali všechny body, které byly k mání a v tabulce ztrácejí pouhé dva body na vyšší pozice.

Je tedy jasné, že se rozhodne, kdo ze soupeřů zůstane na dně a kdo se posune blíže k play-off. Poslední zápas Liberce, který se odehrál v Kladně, ukázal, že Tygři stále zlepšují defenzivní hru a první dvě části nepustili tým plný hvězd z NHL ke skórování. Bohužel v poslední třetině nakonec Tygři podlehli 1:2. Skvělý výkon předvedl Tomáš Vošvrda, jenž hájil libereckou svatyni.

Tomáš Vošvrda navzdory prohře předvedl skvělý výkon

Domácí tým má nyní nabité dny, když hraje třikrát do týdne utkání. Z různých důvodů byly zápasy odsouvány a do standardního rozpisu se vklínilo několik dohrávek. I přes to mají Tygři na většinu týmů dva zápasy k dobru, což může být i útěcha pro to, že jsou zatím na posledním místě.

Co se týče marodky týmu, jako by byla prokletá. Místo toho, aby hráči ubývali, tak se zraněných objevuje čím dál více. Jak je již známo, dlouhodobě se léčí Tomáš Urban, Jaroslav Kudrna a Lukáš Vantuch, dále Petr Kica, Juraj Cebák a David Havíř. Naštěstí pro tým již nastoupí kapitán Petr Nedvěd, který si již odbyl trest v podobě dvouzápasové stopky.

Velká rána pro tým je aktuální zranění jediné posily z NHL, beka Ladislava Šmída. Ten si v zápase s Kladnem zranil koleno a musel předčasně odejít do kabiny. Je pravděpodobné, že v úterním duelu nenastoupí.

Útočníci:

Skoré: 106:107
Bilance: 14 – 5 – 0 – 6 – 17
Divácký průměr: 5 643

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR