Tygři bojují nejen se soupeři, ale i s marodkou

Date of publication Author Jan Rachota

Hodně práce teď mají fyzioterapeuti a doktor libereckého týmu. Tygři totiž momentálně nebojují jen se soupeři, ale i s marodkou... Více se dozvíte v tomto článku. Situace v tabulce si však vyžaduje speciální přístup - již od zápasu s Mountfieldem panuje v Tygří kabině režim play-off, a tak zranění nejsou příliš upřesněna.

Kromě nemocného Milana Hniličky má problémy i další gólman Michal Fikrt. Ten ve včerejším zápase musel ustát několik střetů a v závěru utkání málem střídal, když inkasoval tvrdý úder do horní poloviny těla.

Doslova kritická je situace v obraně. Ke dlouhodobě zraněnému Tomáši Harantovi přibyl po včerejším zápase na marodku Jan Holub a Lukáš Derner. Holub má zranění v dolní části těla, Derner oproti tomu v horní. Dnes se oba podrobí vyšetřením v nemocnici. Defenzivě nemůže pomoci ani David Kajínek, který na farmě v Benátkách utrpěl zhmoždění zad v oblasti ledvin. Premiéru v extralize si tak včera odbyl další mladý bek Petr Kolmann.

Ani útoku Liberce se marodka nevyhnula. Nejlepší střelec Václav Pletka si přivezl z Kladna bolestivě pohmožděný krk, další forvard Jan Plodek má nastřelený nárt. Posledně jmenovaný však dnes začal s tréninkem.

Pozitivní zprávou je také návrat Valdemara Jiruše, který již trénuje naplno a v Pardubicích by neměl chybět. Dobře pokračuje léčba u Tomáše Haranta, který začal s postupnou zátěží.

Marodka se nevyhnula ani trenérskému triumvirátu - potíže s ramenem má asistent trenéra Jaroslav Nedvěd st.

Slavná trojice aneb selská jízda