Trojice hráčů se vrátila na plzeňský led

Date of publication Author David Schlegel

Pro liberecké Bílé Tygry mají zápasy s Plzní zvláštní náboj. Vždyť hned trojice libereckých hokejistů působila v minulosti v Plzni. Michal Straka, Mojmír Musil (na snímku) ani Jiří Hanzlík kromě Plzně a Liberce v extralize za žádný jiný tým nehráli...

"Všichni tři dnes podali dobré výkony. Kapitán Michal Straka je naše stabilní opora a tahoun týmu. Mojmír Musil po určitých herních výkyvech v posledních utkáních hrál velice dobře a Jiří Hanzlík je obránce s kvalitní rozehrávkou a schopností podržet puk," zhodnotil výkony celé trojice kouč Jiří Jandač.

Nejvíce z oné trojice byl vidět Mojmír Musil. Začínal jako centr čtvrtého útoku, ale po stažení na tři pětky se dostával na led se Strakovou řadou. Zaujal tvrdším zákrokem na Ľubomíra Hurtaje, po kterém se plzeňské pravé křídlo těžce a hlavně dlouho zvedalo z ledu, a skvělou předvídavostí, která předcházela čtvrtému libereckému gólu. Na straně Musilových minusů najdeme tři vyloučení, jedno z nich Plzeň potrestala brankou, a nevyužitou šanci z 36. minuty, kdy Musil tváří v tvář Bartovi přestřelil.

"Barta chtěl zastavit skákavý puk. Tušil jsem proto, že to nebude úplná legrace. Rozhodl jsem jet za Bartu, kdyby se stalo, že mu přeskočí hokejku. Přesně to se stalo a okamžitě jsem přihrával před branku Krstevovi, kterého jsem tam viděl najíždět," popsal kontaktní branku Liberce, která znamenala snížení na 4:5.

Mojmír Musil patřil v předchozím vzájemném duelu v Liberci k nejlepším hráčům svého týmu a k vysokému vítězství přispěl gólem a přihrávkou. Zápasům proti Plzni však nepřikládá nějaký zvláštní význam. "Nevidím žádný velký rozdíl v tom, jestli hraju proti Plzni nebo jinému soupeři. No, snad jen, že některé plzeňské kluky dobře znám, tak se trochu hecujeme." Hlavní důvod, proč se mu proti Plzni daří vidí v něčem jiném. "Jde mi to proti Plzni asi hlavně proto, že to nejsou takoví plejeři. U nás podali asi nejhorší výkon ze všech mužstev, kteří v Liberci hráli."

Konečný výsledek značně ovlivnili brankáři. Ani Faltovi ani plzeňskému Bartovi se zápas nevyvedl, Barta však chyb udělal o něco méně. "Zápas jsme dobře rozehráli, měli jsme i několik šancí za stavu 2:1 pro nás. O výsledku ovšem rozhodli laciné branky. Falta navíc hodně vyrážel puky před sebe. Dnes neměl svůj den," komentoval utkání Josef Jandač.

Liberec navíc několikrát pocítil význam hesla "nedáš-dostaneš". "Za stavu 2:2 jsme jeli dva na nikoho a z protiútoku jsme dostali gól. Za stavu 4:2 měli velkou šanci Jankových s Čakajíkem a opět jsme dostali branku z protiakce. V každém případě děkuji mužstvu, že bojovalo až do konce a zápas neodevzdalo," dodal trenér.

Slavná trojice aneb selská jízda