Trenér Filip Pešán: Budějovice byly velmi kvalitním soupeřem

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Při středečním zápase se Filip Pešán postavil na střídačku jako hlavní trenér už podesáté. Utkání bylo dramatické až do posledních sekund, nakonec se ale mohl radovat ze své šesté výhry. Jaké bylo hodnocení nejen zápasu ale i dosavadního průběhu, to vše se dočtete v tomto rozhovoru.

Pane trenére, v první řadě gratuluji k důležitému vítězství. Jsme teď v polovině základní části, vy jste sice k týmu přišel v jejím průběhu, jaké ale bude vaše hodnocení?

Určitě jsme daleko za očekáváním, celý klub to cítí. Na druhou stranu jsme reálně smířeni s touto situací a budeme se snažit odehrát tu druhou polovinu lépe než tu první.

Vy jste dnes jako hlavní trenér koučoval desátý zápas. Vaše bilance je 6:4, jaké tedy bude hodnocení za toto období, které jste vy sám mohl ovlivnit?

Já jsem nastoupil k týmu za velice složité situace. Hráli jsme velmi těžká utkání se špičkovými týmy tabulky a především venku, takže spokojený jsem s tím, jak se změnil herní projev, i když v tomto zápase to nebylo úplně ideální. Když si vzpomenu na zápasy s Boleslaví, nebo ve Varech, tak těch bodů mohlo být o něco víc, ale spokojený jsem.

Co je tedy ještě zapotřebí udělat, aby byl herní projev ideální?

Jak už jsem o tom mluvil několikrát, stále hrajeme podle mého názoru velmi složitě v obraně a ve středním pásmu. Když hru zjednodušíme, tak se nám bude lépe dýchat a budeme mít více prostoru v útočném pásmu.

Když se vrátíme k utkání s Budějovicemi, tak pro Liberec začalo velmi dobře a vše vypadalo snadně, pak ale hosté dokázali hru vyrovnat a následně Bílé Tygry i přehrávali.

Máte pravdu. Musíme si ale uvědomit, že České Budějovice také nepatří na poslední místo tabulky a je to velmi kvalitní soupeř. Osobně si myslím, že ještě promluví do příček zaručujících postup do play-off. My jsme bohužel po dobrém začátku nechali soupeře převzít iniciativu, což se odrazilo i na počtu střel a využívání přesilovek. Pak bylo velice složité rozjetého soupeře chytat, což se nám nakonec podařilo, především díky našemu brankáři. Pak jsme byli odměněni za naši víru ve vítězství gólem na 3:2.

Vy už jste téměř odpověděl na moji následující otázku, kdy jsem se chtěl zeptat, zda byste označil za klíčového muže utkání právě Michala Fikrta?

Byl by to určitě Michal Fikrt, ale spousta kluků si dneska sáhla na dno, co se týče fyzických sil, takže ten výčet by byl asi širší, ale určitě se velkou měrou na vítězství podílel Michal Fikrt.

Pane trenére, děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí v dalších zápasech.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR