Preview k zápasu

Trápící se Slavie míří na sever Čech, podaří se Tygrům poprvé pod Čadou vyhrát doma?

L i b e r e c – Nový trenér Rostislav Čada už s Libercem dokázal ve dvou zápasech zvítezit, domácí Tipsport arena toho však ještě svědkem nebyla. V úterý byly severočeské šelmy blízko k vyrovnání duelu s Plzní, nakonec ale podlehly. Čadovi svěřenci se o nápravu mohou pokusit už brzy, až pod Ještěd přijede Slavia. Ta v říjnu vyhrála jen jednou a ve čtvrtek v 18:00 budou mít modrobílí možnost její černý měsíc prodloužit.

HC Slavia Praha

Pražané vykročili do letošního ročníku poměrně dobře, nejprve výhrou na nájezdy v Olomouci, pak domácím skalpem Bílých Tygrů. Od té doby ale zvítězili jen třikrát a prohráli osmkrát. Právě kvůli tomu jsou až dvanáctí, ale k přeskočení Liberce v tabulce jim bude stačit právě úspěch ve čtvrtečním klání.

Velká část slávistické mizérie se odehrála až v tomto měsíci, tedy říjnu. V jeho prvním utkání sice zdolali Mladou Boleslav na ledě Středočechů, ale v následujících pěti duelech vstřelili pouze pět branek a připsali si jediný bod, a to z prohry po nájezdech na Hané.

Svěřenci Ladislava Lubiny už dvakrát letos Bílé Tygry porazili. Nejprve v přípravě, kdy jim na vlastním ledě na začátku srpna stačila jediná trefa. Na konci druhého prádzninového měsíce už Severočeši slavili vítězství pod Ještědem 6:3, ale když se hrálo naostro, při prvním vzájemném duelu extraligové sezony, měli navrch Pražané. 29 zákroků Marka Schwarze nestačilo, a tak Slavia brala v polovině září tři body.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1900
Klubové barvy: červená a bílá
Webové stránky: www.hc-slavia.cz/
Stadion: O2 Arena (17 360 diváků)

Realizační tým

Hlavní trenér: Ladislav Lubina
Asistent trenéra: Josef Beránek
Trenér brankářů: Jiří Hájek
Vedoucí mužstva: Josef Janča

Statistiky

Útočníci:

Jaroslav Bednář 13 (4+9)
Michal Poletín  7 (5+2)
Jan Stránský   5 (2+3)

Obránci:

Juraj Valach   9 (5+4)
Daniel Krejčí  2 (1+1)

Brankáři:

Dominik Furch (596 minut) 2,8 branky na zápas/úspěšnost 90,8 %
Adam Svoboda  (192 minut) 3,8 branky na zápas/úspěšnost 86,8 %

Bílí Tygři Liberec

Rostislav Čada má za sebou jediné domácí utkání, už ale pomohl svému novému celku k pěti bodům. Pod jeho taktovkou Bílí Tygři předvádějí bojovnější výkony a zároveň ukazují srdíčko a nevzdávají žádný zápas. Úterní duel s Plzní toho byl jen důkazem, když díky skvělé třetí třetině málem otočili vývoj utkání.

Tomáš Urban byl v úterý proti indiánům jediným střelcem Severočechů.

Jenže na málem se nehraje, a tak to nestačilo. Hraje se na góly a pokud je úspěšnost vašich přesilovek pětiprocentní, musí se s tím něco dělat. Jedná se o dlouhodobější problém, který se trenér Čada se svými svěřenci snaží vyřešit a právě proti Slavii, která sama nijak v oslabení nevyniká, by se mohli úderní forvardi nastupující na početní výhody opět chytit. Útočnou aktivitou spíše hýřili Bílí Tygři při oslabení, ale ani to nevedlo k úspěchu.

Po měsíci a devíti dnech čeká Severočechy opět pražská Slavie. První duel, jenž se odehrál v hlavním městě, nedopadl nijak dobře. Góly Petra Vampoly a Radima Šimka nestačily na trojici tref domácích. Pražanům se ale na začátku září dařilo podstatně více než nyní, což by mohlo hrát do karet modrobílým. Úvodní buly bude vhozeno o čtvrteční šesté hodině odpolední.

Statistiky

Útočníci:

Petr Vampola  13 (7+6)
Martin Bartek  9 (5+4)
Martin Bakoš   8 (5+3)

Obránci:

Martin Škoula  7 (2+5)
Radim Šimek   4 (2+2)
Ondřej Vitásek  4 (2+2)

Brankáři:

Ján Lašák    (557 minut) 2,8 branky na zápas/úspěšnost 91,36 %
Marek Schwarz  (219 minut) 2,47 branky na zápas/úspěšnost 90 %

Historická bilance v základní části ELH

Bílí Tygři Liberec vs. HC Škoda Plzeň
Počet zápasů: 48
Bilance: 21 – 3 – 3 – 5 – 16
Skóre: 151:151
Průměrná návštěva: 4 207

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
HC Škoda Plzeň