Tomáš Vošvrda překonal rekord gólmana Milana Hniličky v počtu odchytaných minut bez obdržené branky

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Od sezóny 2006/07 držela tehdy ikona libereckého hokeje Milan Hnilička rekord v počtu odchytaných minut v řadě bez inkasované branky. „Hnilda“ se zastavil na 146 minutách a 33 vteřinách. Nový klubový rekord, který vytvořil v utkání s Českými Budějovicemi Tomáš Vošvrda, zní 151 minut a 50 vteřin. „Statistiky moc nesleduji a nikdy jsem nesledoval,“ prozradil skromně brankář Bílých Tygrů, jenž nosí stejně jako Hnilička číslo 33.

Tomáši, víš o tom, že máš klubový rekord, co se týče odchytaných minut bez obdržené branky? Nepustil jsi gól skoro 152 minut.
Řekli mi to až teď po zápase. Jsem za to rád, ale důležitější jsou pro mě dnešní tři body. Já jsem ale statistiky nikdy nějak zvlášť extra nesledoval. Celkově si ale hledím více počet bodů a vítězství.

Tomáš Vošvrda předvedl proti Mountfieldu pětadvacet úspěšných zákroků.

Pamatuješ si, kdo před Tebou držel tento klubový rekord?
Já bych řekl, že to byl Milan Hnilička. Já jsem ale o nějakém rekordu, který by se mohl překonat, nevěděl.

V dnešním zápase jsi ale neměl tolik práce?
V minulém utkání jsem měl určitě víc práce, kdy na mě šlo tuším 39 střel. Dnes jsem měl asi 25 zákroků. Každý zápas je jiný a na každý se musíte připravit zvlášť. Zatím nám to vychází tak, jak si přejeme a jsme vděčný za další body do tabulky.

Nemrzí Tě ten inkasovaný gól v přesilové hře 5 proti 3?
Byla to střela, kterou jsem viděl a měl bych jí mít. Nemohl jsem ale proti ní moc vyjet, protože jsme byli na ledě ve třech. Takovou střelu bych ale určitě měl chytat.

Jak bys srovnal zápas s Litvínovem proti tomu dnes s Českými Budějovicemi?
Jsou to úplně jiné týmy. V Litvínově bylo k vidění hodně šancí, dnes jich tolik nebylo a zápas měl daleko bojovnější charakter.

"Každý bod se bude v závěru soutěže hodit," má jasno liberecký gólman.

V dnešním utkání jste měli skoro dvojnásobný počet přesilových her než soupeř, ovšem nevyužili jste ani jednu.
Dnes nám to skákalo, ale kluci z Budějovic na tom byli podobně.

Říkal jsi, že nesleduješ statistiky. Pamatuješ si na to, kdy jsi naposledy držel tak dlouho čisté konto?
Asi to bylo v dorostu, kde jsem vychytal dvě nuly po sobě. Já ale opravdu nesleduji úspěšnost ani obdržené branky, mně jde hlavně o vítězství týmu.

Máte za sebou polovinu soutěže. Jak jste zatím spokojeni?
Držíme se nahoře v tabulce, což je důležité. Musíme ke každému zápasu přistupovat zodpovědně. Když se podíváte na tabulku a při dvou prohraných zápasech jste opět dole. Nemůžeme si dovolit nějak zaváhat tři zápasy po sobě. Musíme jít zápas od zápasu a bojovat o každý bod.

V prosinci hrajete velkou část utkání venku. Bude to nějaká komplikace?
Pak zase ale budeme mít nějaké zápasy doma, takže se to vyrovná. Ono si to nevyberete. Osobně si myslím, že musíte jít do každého zápasu úplně stejně. Je v podstatě jedno, jestli hrajete venku nebo doma. Samozřejmě tady máme menší hřiště a jinde jsou zase větší. Pro nás to může být ale jen výhoda.

Tomáši, děkuji za rozhovor.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR