Tomáš Havlín: Chtěli jsme být důslední v obraně. To se nám většinou dařilo

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec - Nebylo to jednoduché utkání. Tygři ale i tentokrát s Mladou Boleslaví pod Ještědem neprohráli a prodloužili tak sérii, která trvá již přes deset let. Vítěznou trefu si připsal sváteční střelec Tomáš Havlín. „Poslední dobou jsme s dáváním branek měli problémy, takže teď je úplně jedno, kdo je střílí,“ svěřil se mladý obránce.

Nakonec jste proti Boleslavi urvali výhru o jednu branku. Jak moc složitý zápas to byl?
Věděli jsme, že na nás soupeř vletí, byl to těžký začátek. Obzvlášť po té sérii prohraných duelů, kdy se nám nedařilo, jsme chtěli začít odzadu a být důslední v obraně. To se nám většinou dařilo.

Kdybys měl vypíchnout jeden herní aspekt, který rozhodl, jaký by to byl?
Určitě obětavost, hlavně v závěru zápasu. Kluci, kteří byli na ledě, padali do střel. Navíc nás skvěle podržel Petr Kváča.

Pojďme teď k tvému vítěznému gólu. Jak ses tam najednou zjevil takto neobsazen?
Já ani nevím. Michal Birner výborně zavezl puk do útočného pásma a já jel podpořit útok na soupeřově slabší straně. Birny mi to tam krásně hodil a já byl úplně sám. Jsem rád, že to tam spadlo.

V extralize ses naposledy prosadil už před poměrně dlouhou dobou, jak sis ten moment užil?
Jsem hlavně rád, že jsme vyhráli a že jsem týmu pomohl i trochu více než jen defenzivní prací. Poslední dobou jsme s dáváním branek měli problémy, takže teď je úplně jedno, kdo je střílí.

Opět jste prodloužili sérii na domácím ledě proti Mladé Boleslavi, která pod Ještědem nevyhrála už deset let. Rezonuje tohle téma nějakým způsobem v kabině?
Ne, tohle řeší spíš novináři nebo lidé, co se o to speciálně zajímají. My jdeme prostě vyhrát každé utkání, je jedno, kdo sem přijede.

Po první třetině jste prohrávali 1:2. Co jste si říkali v kabině?
Že se musíme vrátit ke své hře. Prvních deset dvanáct minut jsme hráli dobře a drželi se defenzivní práce. Poté se nám to trochu rozpadlo a Boleslav se dostala do šancí. Naštěstí se nám povedlo se vrátit k tomu, co jsme chtěli hrát.

Do Home Credit Areny se dostala malá hrstka fanoušků. Jak jste tento fakt ocenili?
Bylo super, že nás někdo podporoval a nebylo úplné ticho. Myslím si, že i pro diváky, kteří dostali šanci přijít, to bylo fajn. Rozhodně byli slyšet.

Havlínova trefa do černého

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu