Tomáš Hanousek: Derby s Boleslaví? Snad fanoušky potěšíme třemi body

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec - Dvacetiletý bek Tomáš Hanousek se v letošní sezoně zabydluje v sestavě A-týmu Bílých Tygrů. V posledním utkání už se téměř dočkal premiérové extraligové branky, jeho střelu však do sítě Zlína ještě tečoval Jan Ordoš. Nyní už se spolu se spoluhráči těší na sobotní derby s Mladou Boleslaví.

Před koncem roku 2018 jste zvítězili ve dvou po sobě jdoucích venkovních duelech, čímž jste protrhli smůlu v zápasech na ledě soupeřů. Jak velká je to pro vás vzpruha?
Je důležité, že se nám to konečně podařilo zlomit. Řekli jsme si pár věcí, co musíme změnit, a myslím, že to na ledě také plníme. Dodržujeme systém, začalo se nám dařit. Jenom to nesmíme zakřiknout, musíme v tom pokračovat.

Co vlastně bylo příčinou nevyvedených venkovních zápasů? Šlo o psychický blok?
Nevím, je těžké hledat nějakou jednu konkrétní příčinu. Ale vše jsme si rozebrali a řekli jsme si, že takhle už to dál nejde. Nastavili jsme si jasná pravidla, která dodržujeme, a opět nám to začalo i venku vycházet.

V posledním zápase jsi asistoval u gólu Jana Ordoše. Původně se přitom zdálo, že právě ty jsi střelcem...
Také jsem si myslel, že mi to tam konečně padlo! (úsměv) Ale puk před brankou tečoval Ordy. Gól mu moc přeju. Sám to příliš neřeším, hlavní je, že týmu podařilo zvítězit. Že jsem k tomu pomohl alespoň asistencí, mě samozřejmě velmi těší.

Nemrzelo tě tedy, že jsi o svůj premiérový gól v extralize velmi rychle přišel?
Vůbec ne! Holt budu muset makat dál a doufám, že se brzy dočkám skutečného prvního gólu.

V sobotu vás čeká derby s Mladou Boleslaví. Máš podobně vyhrocené zápasy rád?
Těším se, ale to platí koneckonců o každém zápase. Určitě zase přijde hodně lidí, takže bude super atmosféra, navíc půjde o první utkání v novém kalendářním roce. Fanoušci budou natěšení a my jim budeme chtít udělat radost třemi body.

Mezi posledním zápasem roku 2018 a derby s Boleslaví uplyne takřka týden. Nevadí ti tyto delší pauzy mezi zápasy?
Alespoň jsme si trochu odpočinuli. Potrénovali jsme, zamakali jsme na tréninku a věřím, že se na nás žádná pauza neprojeví. Osobně asi raději také hraju, než trénuji, ale soupeř je na tom stejně. Rozhodně to pro nikoho nebude výhoda či nevýhoda.

Tomáš Hanousek postupuje vpřed

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu