Tomáš Filippi po šesté výhře v řadě: Puky se k nám zase odráží!

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec — Bílí Tygři si připsali již šestý skalp v řadě a stoupají tabulkou vzhůru. Proti Kladnu to přitom vůbec neměli jednoduché, fyzicky těžký duel ale nakonec zvládli. „Jsou to pro nás extrémně důležité body,“ svěřil se střelec první branky Tomáš Filippi.

Utkání se hrálo skoro až v tempu připomínající play-off. Jak jsi zápas viděl ty?
Věděli jsme, že Kladno je urputný tým. Vůbec jsme je nepodcenili. Ukázalo se, že na co jsme se připravili, také přišlo. Naštěstí jsme to zvládli. Jsou to pro nás extrémně důležité tři body.

Čím byli Rytíři nebezpeční?
Mají rychlé a silné útočníky. Nechtěli jsme moc hrát u nás v pásmu, což se nám podařilo. Při hře pět na pět jsme podle mě měli šancí víc.

Zaznamenali jste šestou výhru v řadě, co říkáš na tuto sérii?
Sedm výher je lepších než šest (smích). Je dobré, že to tu teď funguje. Musíme pokračovat dál.

Série vítězství přišla po pětizápasové šňůře proher. Pro sebevědomí určitě super...
Pětkrát jsme prohráli a dokázali jsme se z toho dostat. Navíc se nám to povedlo ještě před reprezentační přestávkou. Po jejím skončení v tom pokračujeme. Puky se zase začínají odrážet k nám. Musíme tomu jít naproti a pokračovat dál.

S ohledem na tu sérii porážek, dalo by se tedy říct, že všechno zlé je k něčemu dobré?
Sáhli jsme si na dno a odrazili jsme se zpět.

Jak do týmu zapadl brankář Dominik Hrachovina, který zatím ve všech zápasech přispěl k vítězství.
Chytá výborně. Podrží nás v momentech, kdy to potřebujeme. Myslím si, že mu to i vracíme zpět.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR