To se tak člověk podívá na ten Ještěd a zavzpomíná si, přiznává Krenželok

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Pod Ještědem strávil Lukáš Krenželok šest krásných sezón, během nichž se stal miláčkem libereckých příznivců. Ty teď zkušený útočník při svém návratu na sever Čech trochu rozesmutnil, když gólem na 1:0 započal vítkovickou cestu za triumfem v Home Credit Aréně. „Chtěli jsme něco urvat a povedlo se nám to,“ těší extraligového mistra z jara 2016.

Mohl sis při návratu do Liberce přát lepší zápas?
Návrat do Liberce jsem neřešil. Potřebujeme každý bod a podle toho jsme do zápasu šli. Já tady akorát znám víc lidí. Chtěli jsme něco urvat a povedlo se nám to.

Co říkáš na adresu vašeho gólmana?
Nepustil gól, takže si myslím, že je to dobré. Mohl by to opakovat i častěji. (směje se)

Z čeho se začalo rodit vaše vítězství? Z dvojnásobného oslabení, které jste přežili?
Byla to nepříjemná chvíle. Měli jsme kvůli vyloučením pohovor v kabině a zase tam ty tresty naskákaly. Věděli jsme, že Liberec má výborné přesilovky. Šli jsme do toho s cílem ubránit je, to se povedlo a pak se ten zápas naklonil na naši stranu.

Lukáš Krenželok při rozbrusleníLukáš Krenželok ještě v dresu Liberce

Po svém gólu ses moc neradoval…
Ale tak já se z těch gólů moc neraduji. Sem tam nějaký dám, ale nikdy tam vyloženě neskáču.

Proti Petru Jelínkovi jsi odehrál první zápas po deseti letech. Bylo to v něčem zvláštní?
S Petrem jsme na sebe jen tak mrkli. Když hrajeme proti sobě, tak se neznáme a bojujeme na krev.

Byl ten návrat opravdu bez emocí?
Tak žil jsem tady šest let. To se tak člověk podívá na ten Ještěd a zavzpomíná si. Pak ale přijde na led a tam už to vůbec neřeší. Nebo aspoň já.

Lukáš Krenželok objíždí branku

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu