Taková stahovačka mi vyšla naposledy v dorostu, usmívá se Jakub Klepiš

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - V úterý vstřelil svůj první soutěžní gól za Tygry, v pátek proti Kladnu po skvělé individuální akci hned přidal další. Jakub Klepiš ale euforii z výsledkově povedeného vstupu do sezóny spíše krotí. "Naše hra zatím není ideální," upozorňuje.

Vítězství se nerodilo snadno, ale znovu jste našli cestu.
Za výhru jsme samozřejmě rádi. Věděli jsme, že Kladno nutně potřebuje výhru a nechá tady všechno. Naše hra zatím není ideální. Nebylo to od nás hezké, ani podle našich představ, ale na konci jsou důležité tři body.

Bylo to ubojované, na druhou stranu jste měli šance, abyste rozhodli už dříve...
Měli. Zatím nám to však moc nepadá, možná hrajeme až příliš složitě. Na druhou stranu Kvaky také nějaké góly chytil, mohlo to být úplně obráceně.

Vstřelil jsi krásný gól po otočce ve středním pásmu. Myslíš, že jsi soupeře překvapil?
Nevím, pořád jsem hledal, kdo si najede, jenže ze situace vyplynulo, že jsem to nakonec vzal na sebe. Udělal jsem kličku a spadlo to tam.

Podobnou stahovačku už jsi zkoušel i v přípravě.
Zkoušel, ale naposledy mi vyšla ještě na Slavii v dorostu. (úsměv)

Tvoje lajna s Adamem Najmanem a Martinem Faškem-Rudášem si dnes vytvořila spoustu šancí. Po minulém zápase jsi říkal, že máte hodně co zlepšovat. Vnímáš, že si to už třeba začíná sedat?
To bych ještě neřekl. Samozřejmě, nějaké šance už tam dnes byly, akorát mě mrzí, že to tam klukům nespadlo. Fašo tam měl asi tři gólovky, dorážku do prázdné. Zatím nejsme tak produktivní, ale nemám obavu, že to tam klukům začne padat, pokud budou v tréninku makat jako doposud.

Zápas provázela velice dobrá atmosféra. Pomohlo vám to zvládnout těžký závěr?
To bylo super, s loňskem bez diváků se to nedá vůbec srovnat... Těšíme se na každý domácí zápas, fanoušci jsou skvělí. Děkujeme jim za to.

Jakub Klepiš po vstřelené brance

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR