Takhle důležitý gól jsem asi nikdy nedal, usmíval se po rozhodující trefě Tomáš Havlín

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Třinec/Liberec - Čtvrtý finálový duel nabídl napínavou a náročnou bitvu, která nakonec dospěla až do prodloužení. V tom vstřelil rozhodující gól Tomáš Havlín a série je tak srovnána na 2:2. Pro mladého obránce se jednalo o druhou branku v play-off v kariéře, takže příspěvek do týmové kasy ho jistě nemine. „Jako pokladník si určitě něco vypíšu,“ smál se.

Jaký je pocit vsítit vítěznou branku ve čtvrtém finálovém zápase?
Pocit je to skvělý, ale duležité je, že jsme dnes vyhráli. Největší radost je z vítězství a je jedno, kdo ty góly dá. Dneska se jednalo o velmi těžký zápas.

V první třetině jsi vstřelil gól, který nebyl uznán. Bereš ten v prodloužení jako takovou satisfakci?
Já ani nevím, proč to nebylo uznané, v tu chvíli jsem to neřešil. Ale co se týče toho druhého, asi jsem nikdy takhle důležitý gól nedal. Nejdůležitější je, že vezeme bod domů.

Budeš muset přispět něco do klubové kasy?
Já si tam určitě něco vypíšu jako pokladník. (smích)

S čím jste dnes jako tým chtěli po včerejším nevydařeném zápase nastoupit?
Něco jsme si k tomu mezi sebou v šatně řekli, změnili jsme trošku hru a je vidět, že to pomohlo. Potvrdili jsme to vítezstvím.

Přesto jste měli po základní hrací době sedmnáct střel, což je stejný počet jako včera. Co bys k tomu řekl?
Je to hrozně vyrovnané a samozřejmě, že čím víc střel, tím je větší šance dát gól. Není to ale vůbec jednoduché v tak těžkých zápasech.

Série se přesouvá zpět do Liberce za stavu 2:2, to je určitě pozitivní...
Určitě. Kdybychom nepřivezli ani jednu výhru, tak je to o dost těžší. Je super, že jsme to dnes urvali a vracíme se za vyrovnaného stavu. Máme šanci otočit na naši stranu. V Liberci máme výhodu a věřím, že získáme další bod.