Tahoun Petr Nedvěd po hattricku: Od sundání krytu jsem cítil zlepšení

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Kapitán Petr Nedvěd se po zranění dolní čelisti nemohl dostat pořádně do ráže a v posledních utkáních střílel ze své pušky slepými. Proti Slavii si už ale vzal ostré a sešívaní to odnesli hned hattrickem, který Bílým Tygrům zajistil první vítězství po pěti zápasech na domácím ledě.

Petře, dnes jsi předvedl parádní výkon, když jsi zaznamenal proti Slavii hattrick. U každé branky jsi předvedl navíc jiné zakončení. Které Ti přišlo jako nejlepší?
Já jsem rád za každý gól a je úplně jedno, jaký je. Druhá branka byla vynikající přihrávka od Tronči (Marka Trončinského), který mě tam nezištně našel na druhé straně. Pro mě to byla už jednoduchá situace, kterou jsem vyřešil naštěstí gólem. První gól byla individuální situace, kdy jsem vystřelil. Poslední prakticky taky, kdy šli kluci dobře do brány a udělali tam vynikající práci a já jsem to trefil.

Musíme pokračovat v tvrdé práci, nabádá kapitán Petr Nedvěd

Myslíš, že se Liberec po potvrzeném vítězství z Mladé Boleslavi vrátil na vítěznou šňůru?
V dnešním zápase jsme udělali také spoustu chyb, které si zítra rozebereme. Důležité je, že jsme zastavili naše padání tabulkou směrem dolů. V Mladé Boleslavi to byl upracovaný zápas, ale dodal nám potřebné sebevědomí a v dnešním utkání jsme to prodali. Na ledě teď působíme jistějším a sebevědomějším dojmem.

Dnes to byl Tvůj první hattrick v základní části extraligy. Bude nějaké zápisné?
Raději to nebudeme nikomu říkat (smích) nebo budu muset něco dát.

Má dnešní hattrick nějakou souvislost s tím, že už hraješ bez celoobličejového krytu?
Určitě. Musím říci, že od doby, kdy jsem si ho sundal, se cítím na ledě lépe a lépe. Nechci říkat, že když jsem dal dnes hattrick a neměl jsem kryt, tak jsem věděl, že to přijde. To vůbec ne. Indikace už byly v Mladé Boleslavi, kdy jsem se cítil lépe a lépe. Měl jsem možnost teď tvrdě potrénovat a vrátit se tam, kde jsem předtím byl. Další věc je to, že v posledních dvou zápasech, kdy jdu na led, tak já nepřemýšlím o mé plechové hubě.

Předtím, i když jsem měl kryt a nechci to teď házet na to, se mi nehrálo s ním dobře. Další problém byl ten, že když jsem šel na led a viděl jsem nějakou možnost na souboj, tak jsem se tomu raději vyhýbal. Pro mě hrát jeden na jednoho bylo hrozně obtížné a nejisté. Takhle se nedá hrát hokej. Jediný účel, který splnilo mé hrají je, že jsem se teď nemusel vrátit a mít handicap čtyř nebo pěti týdnů a začínat od nuly. Umožnilo mi to, že jsem z toho nevypadnul.

Je důležité, že nyní nemusím myslet na čelist. Navíc teď bylo hodně přestávek, které já nemám příliš v lásce. Paradoxně mi pomohly, protože jsem mohl potrénovat a měl jsem na to čas. Zápasy jsem odehrával na úplně jiném levelu a bylo to znát. Já jsem mančaftu příliš nepomáhal. To je realita. Od té doby, co jsem to sundal, cítím zlepšení. Myslím si, že dnes to byl zápas, ze kterého jsem odcházel s kladnými dojmy.

Petr Nedvěd po zápase: Důležité bylo, že jsme ubránili jejich dlouhou přesilovku 5 na 3

Ve dvou zápasech jste teď nasbírali pět bodů.
Pro nás to jsou v aktuální situaci spíše zlaté body. Pro naše sebevědomí je každý bod důležitý. Dříve byly třeba zápasy, které jsme si ani nezasloužili vyhrát, ale přesto jsme vyhráli. Zjistili jsme, na jakém tenkém ledě se pohybujeme. Já jsem podobnou situaci zažil už několikrát. Pokud se vyhrává, tak to má své důvody a je to „chi chi cha cha che cho“. Když se prohrává, tak se každý chytá stébla. Padá se dolů a absolutně to nejde zastavit.

Je tedy černá série Bílých Tygrů zapomenuta?
Doufejme. Musíme pokračovat v tvrdé práci. Udělali jsme ale stejně spoustu chyb a Pincák (Marek Pinc) nás podržel a soupeř toho nevyužil. Je vidět, že ještě nejsme v té formě, ve které jsme byli. Je to vynikající z hlediska, že jsme si mohli oddechnout a uvolnit se.

Dnes jste využili tři přesilové hry. Byl to rozhodující fakt v utkání proti Slavii?
Určitě. Tyhle special teams vyhrávají nebo prohrávají zápasy. My jsme tam měli jednu 5 na 3, kterou jsme nedali, ale soupeř také nedal svou dvouminutovou. To nám hrozně pomohlo. Pro nás dát tři góly z přesilovek je hrozně důležité, protože pokud je nevyužiješ, tak je to voda mlýn soupeře a nás to sráží do kolen. Je to alfa a omega dnešního vítězství.

Petře, děkuji za rozhovor a hodně štěstí na ledě Litvínova.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR