Statistické okénko: s čím vstupuje do finiše základní části liberecká ofenziva

Date of publication Author Jan Kousal

L i b e r e c - Bílým Tygrům se nedaří a v tabulce je to dost znát. I ve hře aktuálně jedenáctého celku soutěže však byla řádka dobrých momentů. V individuálních statistikách ale Severočeši tápou a na extraligovou elitu se koukají z pořádné dálky.

Góly

Za 44 zápasů nastřádali Bílí Tygři pouze 98 branek, což je třetí nejhorší výkon v extralize vůbec. Severočeši obzvláště tápají v přesilovkách, ve kterých se prosadili jen třiadvacetkrát, s úspěšností 9,47 % se nacházejí na samotném chvostu soutěže.

Liberecká tabulka střelců je i po více než třech čtvrtinách soutěže stále vyrovnaná. V poslední době se na postu nejlepšího střelce střídají Petr Vampola s Tomášem Filippim. Aktuálně má se 13 góly navrch mistr světa z roku 2010, třetí je pak slovenský kanonýr Martin Bartek, který už ale další branku v tygřím dresu nepřidá, jelikož se pro závěrečnou část sezony přesunul na hostování do Karlových Varů.

PořadíJménoZápasyGóly
1Petr Vampola4313
2Tomáš Filippi4412
3Martin Bartek4211
4Martin Bakoš3510
5Jakub Valský318
5Tomáš Urban398

Asistence

Nejlepším libereckým nahrávačem je už nějaký ten týden Tomáš Filippi. Toho nakoply především pozvánky na turnaje národního týmu, po nichž chytil mladý forvard vždy dobrou formu. Nyní se sice trochu zadrhl, ale 17 asistencí je mezi Bílými Tygry stále maximem. Druhý Branko Radivojevič zaznamenal o dvě nahrávky méně.

PořadíJménoZápasyAsistence
1Tomáš Filippi4417
2Branko Radivojevič3315
3Martin Bartek4211
3Petr Vampola4311
5Martin Bakoš358
5Radim Šimek408

Kanadské bodování

Střelecké trápení se velmi projevuje i v kanadském bodování soutěže, kde zatím Tygři na ligovou elitu ztrácejí. Až na 31. místě bychom našli nejproduktivnějšího hráče z libereckých řad. Tím je s celkovým počtem 29 bodů Tomáš Filippi.

Zdálo se, že roli nejproduktivnějšího Tygra bude letos plnit Petr Vampola, ten ale nedokázal navázat na výborný začátek soutěže. Momentálně se Vampolovi nedaří, což se hodně projevuje i na aktuálně bídné formě celého týmu. V klubovém bodování pak následují třetí Bartek, čtvrtý Radivojevič a pátý Bakoš.

PořadíJménoZápasyBody
1Tomáš Filippi4429
2Petr Vampola4324
3Martin Bartek4222
4Branko Radivojevič3321
5Martin Bakoš3518

Střelecká aktivita

Počet střel

I když se Martinu Bartekovi střelecky příliš nedařilo, titul nejpilnějšího hráče Liberce se mu odpárat nedá. Na bránu ostatních celků vyslal celkem 174 střel a druhého Tomáše Filippiho předčil o více než padesát střeleckých pokusů.

PořadíJménoZápasyStřely
1Martin Bartek42174
2Tomáš Filippi44120
3Petr Vampola43112
4Petr Jelínek4279
5Martin Bakoš3573

Úspěšnost střelby

Přesnost střelby – to je jeden z dalších libereckých problémů v této sezoně. Zatím nejúspěšnějším hokejistou z Podještědí je v této statistice Jan Víšek, kterému na jeden gól stačilo pouhých 5 střel. Mezi stabilně hrajícími hráči vyčnívá v dané statistice Jakub Valský a zle si nevedou ani Martin Bakoš s Radimem Šimkem.

PořadíJménoZápasyÚspěšnost v %
1Jan Víšek1220,00
2Jakub Valský3114,55
3Martin Bakoš3513,70