Soupeři se sem znovu budou bát jezdit, doufá Andrej Podkonický

Date of publication Author Tomáš Pavlíček

L i b e r e c - Člen druhé formace Andrej Podkonický se v duelu proti Zlínu výrazně zapsal do osudu zápasu. Nejprve geniálním přesilovkovým pasem vybídnul Šimánka k první brance v libereckém dresu, uklidňující čtvrtý gól poté po individuální akci vstřelil do Sedláčkovy sítě sám. „Dnes jsme konečně hráli ten agresivní hokej, na jaký jsme tu byli zvyklí,“ spokojeně pravil po důležitém vítězství.

Byl to teprve první zápas v sezoně, kdy na domácí střídačce nestál impulsivní slovenský kouč Dušan Gregor. Možná už z Bratislavy sledoval, jak jeho bývalé svěřence vede k vítězství nový vůdce Filip Pešán. „Snaží se nás vést k jednodušší hře, k nahazovaní do útočného pásma a k následnému vyhrávání osobních soubojů,“ popisuje Andrej prirority bývalého hráče Stadionu Liberec. „Ono ale o taktiku tak úplně zase nejde. Tam jsou na ni hráči, aby ji plnili a já si nemyslím, že předtím byla špatná. Chyba byla v nás, že jsme nehráli tak, jak máme,“ doplňuje dnes produktivní „Podkan“.

Závažný problém nevidí slovenský reprezentant ani v neobvyklém věkovém rozdílu, kdy nový trenér oslavil kulatou „třicítku“ skoro ve stejnou dobu jako on. „Věkový rozdíl nic nerozlišuje. Když něco řekne, tak to určitě budeme plnit, a když bude nějaký problém tak to s ním vyřešíme. Všcihni jsme lidi, ten věkový rozdíl by neměl mít roli,“ neváhá se svým názorem ani na chvíli.

Bílí Tygři tlačili po celý zápas svého valašského soka do obrany, skóre tomu však dlouho nenasvědčovalo. Nakonec ale přeci jenom přišla branka, která poslala domácí do vedení. Podkonický poslal v početní výhodě skvělý pas na Šimánka, jenž zametl kotouč do sítě. „Já už jsem se předtím díval, že tam je volný. Byly tam ale dvě hokejky, tak jsem mu to nechtěl dávat. Podruhé Venca Pletka zakřičel ze střídačky, ať mu to pošlu, tak jsem to vyzkoušel a Jirka to pěkně trefil. Zaplať pánbůh, že jsme to takhle dali,“ oddychl si Andrej v tu chvíli.

Jenže fanouškům muselo ve třetí části opět vyschnout v krku, zásluhou Bedřicha Köhlera totiž berani vyrovnali „Zase jsme jim darovali gól na 2:2. Tam se stala chyba ve středním pásmu, kde jsme si nepokryli hráče a oni pak jeli dva na jednoho. Hnildovi to nějak vypadlo, nevěděl, kde to má, a ten třetí hráč pak dorazil puk do prázdné brány,“ lituje druhé zlínské trefy.

Hosty v tu dobu držely nad vodou zákroky sebevědomého mladíka v bráně. „Chytal výborně na to, že je ještě tak mladý. Šlo na něj hodně střel a on toho hodně pokryl, byli jsme vlastně skoro pořád v útočném pásmu.“ Někdy ovšem modrobílým chybělo i trochu štěstí. „My jsme měli hodně šancí, skákalo to tam po brankovišti, ale nedokázali jsme to tam dorazit jako oni,“ vrátil se robusní forvard k dramatickým pasážím hry.

Závěr byl ovšem lepší pro Liberec. Nejdříve strhl vedení na domácí stranu Plodek a poté už přišlo uklidnění v podobě čtvrté branky Podkonického. „Vedle mě byl ještě Kašpi, tak jsem mu ještě možná mohl přihrát. Brankář si taky ale myslel, že budu nahrávat, takže tam měl trochu volno, a tak jsem to bekhendem zkusil,“ vypověděl úspěšný střelec.

Dnešní hra libereckých šelem se divákům musela o mnoho více líbit než v předchozích střetnutích. Bílí Tygři svého soka přestříleli obrovským rozdílem a pomalu již začínali připomínat ty staré hokejisty, jaké jsme mohli v Tipsport areně sledovat v předchozích letech. „Dnes jsme konečně hráli ten agresivní hokej, na jaký jsme tu byli zvyklí. Každý se tady bál hrát a teď máme navíc menší hřiště, takže když budeme hrát takový agresivní hokej, tak moc klubů sem nebude chtít jezdit,“ plánuje Andrej do dalších zápasů.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR