Snad vajíčka ze statistik odmažu brzo všechna, zářil štěstím po prvním bodu v sezóně Jan Výtisk

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Mistr bodyčeků Jan Výtisk proti Litvínovu zaznamenal svůj první bod v sezóně a právem tak zářil v mixzóně štěstím. Berte prosím tedy nadpis trochu s nadsázkou. "Ještě by to chtělo umazat gól a nebudu tam mít vajíčka," s úsměvem vypověděl důrazný bek Liberce.

Honzo, dnes jste po dlouhé době doma brali tři body. Změnili jste něco oproti minulým zápasům?
Neměnili jsme nic. Snažíme se hrát pořád stejně to, co hrajeme celou sezónu. Vždy nám to nějak uteklo, ale důležité bylo, že jsme dokázali doma vyhrát vždy za dva body, což se také počítá. Dnes jsme to konečně zvládli za tři a jsme rádi.

Jan Výtisk zaznamenal proti Litvínovu svůj první bod v sezóně.

V minulém střetnutí jste první třetinu s Litvínovem vyhráli 4:0. Dnes „jen“ 1:0, i když jste měli ohromný tlak.
Litvínov je hrozně skvělý tým směrem dopředu. V posledních dvou zápasech dal hodně branek a my jsme si na to dnes chtěli dát pozor. Dnes to tam tak nenapadalo, ale každý zápas je úplně jiný. My jsme rádi, že jsme šli aspoň do vedení. Pak jsme ale začali špatně druhou třetinu, ale nakonec jsme to zvládli.

Říkali jste si před zápasem, že je Litvínov nejhorším celkem na kluzištích soupeřů?
Neříkali jsme si to, protože každý zápas má úplně jiný děj. Brát to, že jsou nejhorší, jsme ani nevěděli. My jdeme do každého utkání s určitou taktikou a že chceme vyhrát.

Na svůj první bod v sezóně sis musel počkat až do 24. kola. Jak jsi k němu přišel?
Mohl bych říci, že jsem dal pěkný pas. (Smích)….. Ale tak to nebylo. Jejich bek vystřelil a já jsem sklepl puk do středního pásma. Bárt (Milan Bartovič) ujel a dal gól. Aspoň tam je ten jeden a ještě by to chtělo umazat gól a nebudu tam mít vajíčka.

V závěru Litvínov málem skóroval a Ty jsi byl u toho. Jak jsi celou situaci viděl?
Trochu jsme to podcenili, protože jsme vedli 4:1. Vykašlali jsme se na to. Takové věci se nesmějí stávat, protože jsme nechali úplně volného hráče. Pincák (Marek Pinc) udělal ale skvělý zákrok a puk spadl na brankovou čáru a zůstal tam. Gól to nebyl.

Byl sis jistý, že to není branka?
Já jsem stál u tyčky, takže jsem viděl, že puk zůstal stát na brankové čáře. Hlavní pak je, jak to vidí z vrchu rozhodčí.

Před zítřejším kolem máte na druhého náskok pěti bodů. Řekl bys to na začátku sezóny?
My samozřejmě chceme hrát nahoře a snažíme se o to. Zatím nám to vychází, což je super. Musíme ale v naší tvrdé práci pokračovat a udržet se co nejdéle nahoře.

Honzo děkuji za rozhovor a hodně štěstí v dalších zápasech.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR