Snad už budu brzy zase hrát, věří Jaroslav Kudrna

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Již od listopadu nehrál zraněný Jaroslav Kudrna. Od té doby, co si zranil koleno, se snažil dát opět vše dopořádku. To se již z velké části povedlo a útočník trénuje s týmem. Je tedy pravděpodobné, že se ukáže v dalších zápasech.

Jardo, mohl bys připomenout jak se ti přihodilo to zranění?
Stalo se to v listopadovém zápasu s Litvínovem, když mi protihráč narazil ze strany na nohu. Měl jsem natržený přední zkřížený vaz, takže jsem to koleno měl pěkně vyřízené. Do teďka jsem se dával do pořádku.

Jak probíhalo léčení, podstoupil jsi nějakou operaci?
To ne. Léčili jsme to zezačátku dlahou a potom už jenom rehabilitace. Pak k tomu přibylo ještě nějaké posilování, aby to koleno zesílilo, aby to držely ty svaly okolo.

Kdy jsi začal trénovat?
Sám trénuji dlouho. Tři neděle jsem měl tu dlahu a potom jsem začal trénovat a rozhýbávat to. Na ledě jsem tak měsíc, a v normální zátěži s týmem jsem vlastně až teď během reprezentační pauzy. Mám speciální ortézu, a bez ní už to nepůjde.

Jak se cítíš na ledě?
Není to úplně super, pořád jsou nějaké dozvuky v koleni, což určitě ještě bude. Ale ta fyzička se nedá natrénovat, chybí mi to zápasové tempo.

Sledovat hráče z tribuny asi nebylo jednoduché, navíc se úplně nedařilo...
Nezačali jsme dobře sezónu, pořád se to s námi táhne. Máme pořád několik zraněných, takže forma nebyla ideální. Každý na tom určitě máme svůj podíl viny. Musíme udělat všechno pro to, abychom to nějak zachránili a nedostali se do baráže. Věřím, že teď jsme se dali do kupy a mohli bychom to zvednout. Ještě je šest kol do konce, takže musíme uhrát co nejvíc bodů, abychom se dotáhli na týmy nad námi.

Nedávno byla výměna trenérů. Co říkáš na Pavla Hynka?
Je to jeden z kroků, co se udělal, aby se tým zvedl. Zatím jsem pod ním nehrál. Ale výsledky jsou lepší, byl to dobrý impuls. Je to vidět na hře.

Kdy se vrátíš do hry ty?
To se musíš zeptat trenéra (smích). Ne, jsme domluvení, že už jedu na sto procent. Více méně bych se už mohl dostat zpět do sestavy, uvidíme jak to půjde. Ještě nemám potřebnou fyzičku, do toho se musím dostat. Věřím, že to nebude dlouho trvat a budu hrát, jak jsem hrál před zraněním.

Nakonec možná trochu předběžná otázka, plánuješ ještě hrát příští sezónu, třeba i dál u Tygrů?
Končí mi smlouva, ale uvidím. Pokud mi bude zdraví sloužit a bude zájem. Mně se tady líbí a práce je tady hodně (smích). Chtěl bych to v Liberci dotáhnout. Ale hlavně aby mi sloužilo to zdraví. Pokud bude zájem ze strany Tygrů, tak bychom se mohli domluvit.

Jardo, díky za rozhovor.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu