Snad týmu napomohu k dalším úspěchům, usmíval se po zápase Jan Výtisk

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c - Bílým Tygrům se po menší odmlce podařilo ukořistit dalšího houževnatého obránce. Tentokrát z tuzemské soutěže přispěchal Jan Výtisk, jenž nakonec zasáhl již do čtvrtečního klání. Extřinecký zadák nedostával v poslední době příliš prostoru, pod Ještědem si proto ostrý start a bojovnost do posledních minut pochvaloval a věří, že svým novým spoluhráčům pomůže ke spanilé cestě za dalšími body.

Honzo, především vám chci pogratulovat k zisku důležitých bodů. Určitě to ale nebyl lehký úkol úspět v dnešním klání..

To určitě ne, před zápasem jsme si řekli, že musíme začít hodně aktivně a pokusit se vstřelit rychlou branku, což se nám nakonec podařilo hned dvakrát. Soupeř nás pak sice svíral, ale nakonec jsme to dotáhli do vítězného konce. Jsem rád, že jsem týmu napomohl k ukončení té nepříznivé série porážek. Budu se snažit přispět svoji bojovností a odhodláním.

Kdy jsi se dozvěděl, že dnes nastoupíš za Bílé Tygry? Přeci jen ta jednání proběhla poměrně rychle..

Tak o mém působení na severu Čech se již nějaký pátek mluvilo. Liberecké vedení mě včera večer kontakovalo, zda-li mohu být k dispozici už na dnešní zápas. Ranní trénink jsem ale absolvoval ještě v Třinci, poté už jsem nasedl do auta a vyrazil. Naštěstí jsem se vyhnul té nepříjemné sněhové kalamitě (smích).

Jan Výtisk poprvé v Tygřím dresu

Vypadalo to, že jsi do kádru dobře zapadl. Jaký z toho máš pocit?

Měl jsem z toho trošku obavy, jelikož s týmem jsem se poprvé seznámil až na rozbruslení před zápasem. Kluci mi ale pomohli a myslím si, že si budem rozumět i nadále. Konečně jsem si také parádně zahrál, v Třinci jsem tolik prostoru nedostával.

Na druhou stranu jsi ale opustil tým, který má velkou naději k přímému postupu do play-off. Naopak Liberec se v poslední době trápil a pohyboval se spíše v dolních patrech tabulky..

Je to tak, ale teď jsem tady a budu se snažit mančaftu co nejvíce pomoct. Ještě stále není nic ztraceno. Je zde kvalitní tým a tabulka je hodně vyrovnaná. Věřím, že se poperem o nejlepší umístění.

Byla na týmu znát ta výsledková krize, kterou si Bílí Tygři v posledních duelech procházeli?

Nebyla, v kabině před zápasem panovala skvělá atmosféra. Bojovalo se prakticky o šest bodů. Na soupeře jsme si věřili a nakonec jsme ho porazili i ve čtvrtém letošním duelu.

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí v dalších zápasech!

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR