Snad to první lajně moc nekazím, usmívá se Dominik Lakatoš

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec - Karlovarská Energie se v liberecké Home Credit Areně držela pouze dvanáct minut, než Dominik Lakatoš první brankou zápasu načal kanonádu, na jejímž konci svítilo na světelné tabuli skóre 7:1. "V kabině máme skvělou pohodu, to se pak projeví i na ledě," hledal mladý útočník po duelu příčiny skvělé formy.

Čím to, že se vám v zápase s Karlovými Vary dařilo snad vše?
Máme zkrátka solidní formu a psychickou pohodu. Ve většině zápasů se nám daří, až na pár výjimek, a dodržujeme svůj daný systém. Naopak Varům to v poslední době tolik nešlo, jsou trochu pod tlakem, zatímco u nás je v kabině skvělá nálada. To vše pak asi bylo vidět na ledě.

Mohl bys popsat svou branku?
Odrazil se ke mně puk, tak jsem ho hned z otočky zkoušel vystřelit. Věděli jsme, že máme mířit nahoru, takže jsem to tam poslal a doufal, že by mohl puk projít až do sítě. A dopadlo to nejlépe, jak mohlo.

V posledních zápasech jsi naskakoval v první formaci, jak se ti tam hrálo?
Je to trochu něco jiného. Řepa je zraněný, takže padla volba na mě, abych se ke klukům posunul. Snažím se hlavně dělat všechno pro to, abych nic nezkazil a co nejlépe ho nahradil.

Kromě toho nastupuješ pravidelně také v Benátkách. Pomáhá ti to?
V Benátkách dostávám dostatek prostoru, hraje se mi tam skvěle. Naskakuju na přesilovky a oslabení, na ledě zkrátka strávím dost času. Teď jsem se i díky tomu docela rozehrál a začalo se mi dařit. Doufám, že se mi podaří tuhle formu udržet i dál a bude to i lepší.

Jak velký je rozdíl mezi první ligou a extraligou?
Je to rozdílné, zejména v taktice. Musíte tu dodržovat všechny dílčí pokyny, pokud chcete uspět. Nám se tohle naštěstí jako celému týmu daří. Díky tomu jsme nahoře a hrajeme výborně. Já se to pak už jen snažím nekazit (úsměv).

Dominik Lakatoš slaví

Zároveň musí být příjemné se z Benátek, které se nacházejí ve spodní polovině tabulky, posunout do vedoucího týmu extraligy?
Rozdíl to je. Když se hraje nahoře, máte takový ten svůj správný klid. Zkrátka jste na tom psychicky dobře a vše vám vychází mnohem lépe. Musíme ale zároveň makat pořád dál, abychom si současnou formu udrželi.

Jak moc ti pomáhá, že můžeš hrát za dvě mužstva?
Hlavně je pro mě super hrát už v tomhle věku v extralize. Těší mě, že se držím v týmu, ale navíc můžu hrát v Benátkách, které máme tady „po ruce“ a nemusíme nikam jezdit a kde dostanu hodně prostoru. Nám mladým to může hodně pomoct.

Zároveň jsi zatím odehrát snad nejvíc zápasů v sezoně z celého týmu. Není někdy těch zápasů až příliš?
Občas už to bylo trochu moc, když jsem měl třeba čtyři zápasy za čtyři dny, ale to k tomu zkrátka patří a každý si tím musí projít. Říká se, že nejlepší možný trénink je zápas, a já s tím souhlasím.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR