Snad nás to nakopne, doufá Jiří Moravec

Date of publication Author Jan Švanda

Liberečtí Bílí Tygři nakonec dokázali vydřít vítězství nad Západočechy v prodloužení 2:1, byť 57 minut nemohli najít recept na výborného Romana Málka v brance. O vyrovnání se postaral v power play bombou Martin Richter a necelou minutu před koncem prodloužení rozhodl o zisku dvou bodů pro domácí Jiří Moravec, který chladnokrevně střelou mezi betony nedal Málkovi šanci.

Tygři se nemohli dostat do tempa, hráli křečovitě a pokud se jim naskytla možnost ke skórování, zmařil ji výbornými zákroky Roman Málek. Ve třetí třetině domácí inkasovali z hole Andrašovského. Když už se zdálo, že domácí hokejisté nedokáží dobýt Málkovu tvrz, přišel faul obránce Trojovského. Trenér Josef Paleček si vybral oddechový čas, Milan Hnilička zůstal na střídačce, Andrej Podkonický vyhrál buly, puk se dostal k volnému Martinu Richterovi, který rozjásal Tipsport arénu v Liberci.

"Říkali jsme si, že musíme hlavně vyhrát buly, kluci mi tam zablokují hráče a já budu střílet", odtajnil taktické pokyny při oddechovém čase Martin Richter, který roli spasitele odmítá. "Spasitel určitě nejsem, puk došel po buly až ke mně, vystřelil jsem, naštěstí to tam spadlo a jsem za to strašně moc rád. Myslím, že dík patří všem hráčům, všichni šlapali až do konce. Dneska jsme prokázali, že tu sílu máme, a i když třeba do poslední chvíle prohráváme, že to dokážeme zvrátit. Myslím si, že štěstí, které se od nás v minulých zápasech odklonilo, stálo dnes na naší straně", pochvaluje si liberecký obránce.

Martin Richter

"Tohle vítězství jsme potřebovali. Myslím, že to byla taková injekce na povzbuzení. Zápas se pro nás nevyvíjel dobře, ale nakonec jsme to zvládli. Že jsme to ke konci obrátili, je pro nás velké plus. Musíme takhle pokračovat". Tygrům hlavně v první části hry vázla kombinace, hráli křečovitě, nemohli najít svoji hru. "Únavou to určitě není. Myslím si, že nám nejdou také hodně přesilovky. V dnešním hokeji přesilovky rozhodují zápasy. My máme problém se s pukem dostat do pásma. V přesilovkách se musíme hodně zlepšit, i dnes se ukázalo, že přesilovky rozhodují. Musíme na nich zkrátka zapracovat," tvrdí střelec vyrovnávací branky.

O tom, že Bílí Tygři nakonec udolají hosty z Plzně, rozhodl necelou minutu před koncem prodloužení ve hře tři na tři obránce Jiří Moravec, který dostal ideální přihrávku od Angela Krsteva. "Přemýšlel jsem o blafáku do backhandu, ale všimnul jsem si, že Málek vyjel, uviděl jsem místo mezi nohama, tak jsem mu to tam dal. Byla to taky hodně náhoda, hrálo se tři na tři, na ledě bylo víc prostoru, jsem rád, že to takhle vyšlo. komentoval vítěznou trefu jeden z hrdinů utkání.

"Doufám a věřím, že nám tohle vítězství pomůže. Myslím i tím, že jsme dlouho nevyhráli, tak jsme dnes hráli v první třetině opatrně, byli jsme nervózní. Snad nás to nakopne. Na Slavii bychom chtěli uhrát alespoň bod. Věřím, že to zase bude dobré. Po inkasovaném gólu jsme byli hodně zkleslí. Nastartoval nás gól Martina Richtera. Věřím, že to teď už bude jenom lepší,"dodal na závěr liberecký obránce.

Jiří Moravec

Foto: Jan Rachota

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR