Slovenský matador Branko Radivojevič zůstává Bílým Tygrem!

Date of publication Author Martin Kadlec

Branko Radivojevič podepsal s Bílými Tygry novou smlouvu s datem trvání do 30. 4. 2016. Čtyřiatřicetiletý zkušený útočník s několika stovkami startů v NHL, KHL i ve slovenské reprezentaci na kontě přišel do Liberce v průběhu minulé sezóny ze slovenského Trenčína. Liberec je po Vsetíně, kde Radivojevič působil v době výluky NHL v sezóně 2004/2005, teprve jeho druhým působištěm v české extralize.

Vyjádření Sportovního ředitele Filipa Pešána:

"Branko Radivojevič je se svými zkušenostmi a herní kvalitou právě tím hráčem, který by do našeho omlazeného týmu měl vnést zkušenost a přehled. Je to hráč, který umí tvořit hru a má dobré zakončení. Zároveň Branko dokáže být také velmi důrazný v osobních soubojích a zodpovědný ve hře dozadu. "

Profil:
Branko Radivojevič se narodil v roce 1980 v Piešťanech do slovensko-srbské rodiny. S hokejem ale budoucí kapitán slovenského národního týmu začínal v Trenčíně, kde vyrostl ve špičkového hokejistu. Vedle mládežnických výběrů Trenčína se pevně zabydlel i v reprezentační osmnáctce a dvacítce a v roce 1999 ho draftoval ve třetím kole jako 93. hráče v pořadí klub Colorado Avalanche.
Následné tři sezóny strávil Radivojevič v nižší soutěži OHL, aniž by mu „Laviny“ nabídly smlouvu, a tak v roce 2001 uzavřel kontrakt s Phoenix Coyotes. Většinu sezóny 2001/2002 sice strávil na farmě v AHL, ale odehrál už i 18 zápasů za Coyotes ve vysněné NHL. V následující sezóně už byl stabilním hráčem mužstva. V roce 2004 byl Radivojevič vytradeován za Mika Comriho do Philadelphie Flyers, kde si poprvé zahrál play-off o Stanley Cup.
V průběhu výluky v NHL v sezóně 2004/2005 si rychlonohý křídelní útočník poprvé zahrál také českou extraligu, když oblékl dres Vsetína. Po lock-outu ale znovu válel za Philadelphii. Sezóna 2006/2007 byla pro Radivojeviče zatím tou poslední v NHL a on v ní hájil barvy Minnesoty Wild.
V létě 2008 podepsal Radivojevič smlouvu s klubem nově se rodící soutěže KHL - Spartakem Moskva. Tady odehrál celkem tři úspěšné sezóny a poté přišlo stěhování do Atlantu Mytišči. O rok později, v květnu 2012, se ale znovu vrátil do Spartaku. Odehrál zde úspěšnou sezónu v roli kapitána moskevského celku. Sezónu 2013/14 zahájil Branko Radivojevič v Neftěchimiku Nižněkamsk, ale už koncem října odchází a následně se domluví s HC Slovan Bratislava. Před minulou sezónou měl čtyřiatřicetiletého útočníka v hledáčku Třinec, ale jednání nedopadla a Radivojevič se nakonec vrátil do domovského Trenčína.
Ani v klubu svého mladí ale nevydržel dlouho. V polovině října 2014 přišla nabídka Bílých Tygrů, kterou Branko Radivojevič přijal. Slovenský reprezentant se brzy zabydlel v prvním útoku Liberce, kde měl na starosti především obranné úkoly a rozehrávku. I tak si ale zkušený forvard připsal v 37 zápasech 21 bodů za 6 branek a 15 asistencí.

Velmi výrazně se Branko Radivojevič zapsal i na mezinárodní scéně samozřejmě v dresu Slovenska. Účastnil se 6 světových šampionátů, dvakrát si zahrál na ZOH (Vancouver, Soči) a jednou na Světovém poháru. Se Slovenskem, které v několika zápasech vedl i jako kapitán, vybojoval stříbro a bronz z mistrovství světa. Celkem má na svém kontě 138 reprezentačních startů, ve kterých si připsal 42 kanadských bodů.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR