Šli jsme do toho srdíčkem, těšilo Krenželoka. Třinec mu v hlavě bleskl

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Svěřenci Filipa Pešána svedli s Plzní třeskutou bitvou, která měla 50 minut vyrovnaný průběh. V závěrečné desetiminutovce ale přišla gólová smršť šelem. „Řekli jsme si, že do třetí třetiny půjdeme klidně a vyrovnaně,“ vysvětloval autor třetí trefy Lukáš Krenželok.

Co bys řekl k utkání s Plzní, které bylo 50 minut naprosto vyrovnané?
Přišlo mi, že ze začátku jsme měli více ze hry. Hrálo se nahoru dolů. Pak tam byla pasáž plná vyloučení a trestů. Kouskovalo to hru a bylo to takové nepříjemné. Párkrát jsme se tam rozčilovali a dostali pár desítek. Řekli jsme si, že na to zapomeneme a že budeme ve třetí třetině nervově vyrovnaný mančaft. Povedlo se.

Co bylo příčinou toho, že vzplály emoce?
Tak je to Plzeň. To se vždycky vyhecuje. Navíc se hrálo o důležité body.

V čem byla ta proměna do závěru poslední desetiminutovky?
Při prvním gólu to výborně udělal Lukáš Derner, když nahrál Liboru Hudáčkovi a ten to dobře zakončil. Vtom to z nás trochu spadlo. Oni se pak hnali dopředu, udělali pár chyb a my dali nějaké góly.

Lukáš Krenželok před zápasem

Nebleskl vám s tím rostoucím náskokem v hlavách zápas z minulého týdne proti Třinci, kdy soupeř dotáhl tříbrankové manko?
Už nevím, kdy přesně to bylo, ale za stavu 3:0 jsme na to tak koukali. Ale když jsme přidali čtvrtý gól, tak jsme se uklidnili a doufali, že to zvládneme. Přece jen neměla Plzeň takový tlak jako Třinec. Šance samozřejmě měli, ale Roman chytal výborně.

Co bylo klíčem k úspěchu při bránění plzeňské přesilovky, která letos patří k těm lepším?
My zase nemáme nejhorší oslabení. Roman nás podržel a Jarda Vlach vyklekl několik ostrých střel. Šli jsme do toho srdíčkem a zvládli jsme to.

V samotném závěru ses dočkal i třešničky na dortu v podobě vstřeleného gólu...
Tak určitě. Jarda Vlach mě tam našel prakticky do prázdné. (směje se) Zařval jsem na něj, ať mi přihraje do tandemu a vyšlo to. Trefil jsem to!