Šlágr kola! Do Liberce přijede pražská Sparta

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Vyprodaná hala, dva doposud nejúspěšnější celky letošního ročníku, ofenzivní podívaná a slavnostní ceremoniál před úvodním vhazováním jako bonus. Na to všechno se mohou těšit fanoušci, kteří zavítají na šestačtyřicáté kolo do Home Credit Arény.

Skvostná podívaná

Všechna vzájemná střetnutí letošního ročníku nabídla neskutečně vyrovnanou a atraktivní podívanou. V prvním souboji se radovaly na domácí půdě šelmy, které duel ovládly poměrem 5:4. Rozhodující samostatný nájezd proměnil zkušený Branko Radivojevič přesnou ranou mezi Pöpperleho betony.

Úvodní vzájemný duel na ledě O2 Arény naopak zvládli lépe hokejisté celku z hlavního města. Opět rozhodovaly až samostatné nájezdy, tentokrát však uspěli domácí, když na Schwarze vyzrál jak Hlinka, tak Jan Buchtele.

Do třetího zápasu vstupovali Tygři posíleni překonáním klubového rekordu v počtu vítězství v řadě, nicméně hokejisté s písmenem S na dresu dokázali úspěšnou řadu Liberečanů zvrátit. O výsledku rozhodla především druhá perioda, v níž se prosadili hned tři pražští střelci.

sparta top

Ofenziva = základ úspěchu

Zbraní obou týmů je ofenziva. Zatímco Sparta v dosavadní části extraligové ročníku nastřílela 168 branek, Tygři 151. Žádný z ostatních klubů tyto čísla překonat nedokázal. Svěřenci trenéra Filipa Pešána jsou navíc nejméně inkasujícím celkem. Jako jediní prozatím obdrželi méně než sto gólů (94). Za úspěchem Severočechů i pražské Sparty stojí především skvěle zvládnuté přesilové hry. Zatímco naše mužstvo dosáhlo přesně 23,15 procent zužitkovaných početních výhod. Družina s kapitánem Jaroslavem Hlinkou má o jednu desetinu vyšší úspěšnost.

Ján Lašák proti Spařtanovi Kudrnovi

Nedobytná hala

Tygrům se letos v Home Credit Aréně nadmíru daří. Naposledy zde totiž prohráli 3. listopadu loňského roku. Ovládli tedy již třináct utkání za sebou. Pouze ve třech z nich navíc inkasovali více než jednu branku, což je nadmíru vydařený počin.

V úterní předehrávce vyrazili Liberečané na led třineckých Ocelářů. Po reprezentační pauze domácí přehráli 3:0. Výtečný výkon předvedl brankář Marek Schwarz, jenž dokázal zastavit všech osmatřicet projektilů soupeře a po právu byl vyhlášen hráčem utkání na straně modro-bílých.

Utkání započne před kamerami České televize netradičně již v 17:30. Úvodnímu vhazování bude předcházet slavnostní vyvěšení dresu Milana Hniličky pod strop arény. Více si o celé události můžete přečíst zde.

Bílí Tygři Liberec versus HC Sparta Praha

Počet zápasů: 55
Bilance: 17 – 6 – 0 – 8 – 24
Skóre: 146:162