Skoro v každém zápase byli o krok před námi, tvrdí Lubomír Vaic

Date of publication Author Jan Švanda

Byl nejproduktivnějším hráčem Bílých Tygrů po základní části. Slovenský kanonýr Lubomír Vaic do poslední chvíle bojoval o celkové vítězství v kanadském bodování Tipsport extraligy po základní části. Fanoušci si nejen od něj, ale i od celé první útočné řady Vaic - Podkonický - Šachl hodně slibovali. Slovenskému duu se však v play off nedařilo podle představ, i to je jeden z důvodů, proč Liberečtí končí vyřazovací část nečekaně brzy.

Lubo dali jste brzy rychlý gól, všichni čekali, že vás to nakopne, ale stal se pravý opak. Proč si myslíte, že se tak stalo?

"My jsme vlastně skoro v každém zápase vedli 1:0 a pak jsme dostali během pár minut rychlé góly. Nevím, čím to je. Dali jsme gól a všichni jsme se najednou zbláznili a začali se hrnout do útoku místo toho, abychom to zavřeli a začali bránit. Zbytečně jsme se tlačili dopředu a propadávali v útočném pásmu."

Proč tomu tak bylo, neříkali jste si o tom v kabině?

"My jsme si to říkali celou sezónu a stále na to doplácíme. V základní části jsme dávali aspoň víc gólů. Teď v play off jsme se přes Budějovice tolik neprosazovali střelecky, naopak ty góly nám dávali v přesilovkách oni."

V čem vás České Budějovice hlavně přehrály?

"Budějovice byly pořád o krok před námi, byly všude rychlejší. Měly lepší přesilovky, lépe bránily v oslabení a my jim prostě nestačili."

Lubo vám osobně se v základní části velmi dařilo, byl jste až do poslední chvíle ve hře o celkové vítězství v soutěži produktivity Tipsport extraligy. V play off to ale příliš nešlo, v čem vidíte příčiny?

"Oni od začátku vyhlašovali, že jim stačí si pokrýt naší lajnu a vcelku se jim to dařilo. Já osobně jsem se s tím dobře nevyrovnal a ty góly bohužel ode mě nepadaly. Každopádně musím pogratulovat soupeři, byl na nás celkově výborně připravený."

Sezóna pro vás skončila, jaký je plán Bílých Tygrů pro následující dny?

To uvidíme. Nevíme, zda-li budeme dál trénovat, jestli budeme mít nějaké volno, opravdu nevím. Musíme počkat, co nám řeknou trenéři, generální manažer, vedení..."

Děkuji za rozhovor.

Slavná trojice aneb selská jízda