Ohlasy k zápasu

Škoda, že z toho nebyly dva body, říká Petr Kica

L i b e r e c - V úterý se v Liberci odehrál zápas s Kometou Brno. Ačkoliv se soupeři poslední dobou nedařilo, v duelu se Moravané dostali do vedení a Tygři museli dotahovat. Po šedesáti minutách se stav zastavil na 3:3 a prodloužovalo se. V nastaveném čase však šťastnou střelou dokázala vsítit puk Kometa a odváží si dva body. Zápas hodnotí Petr Kica, jenž dal dva liberecké góly.

Petře, máte bod. Jak bys to zhodnotil?
Nechali jsme tam plno sil, nechytli jsme začátek zápasu. Dvakrát jsme museli dotahovat, říkali jsme si, že nemáme co ztratit, tak jsme do toho šli. Škoda, že z toho nebyly aspoň dva body.

Co se stalo na konci?
To bylo hned, obránce jenom nahodil a Pincovi to nějak proklouzlo. Ale na druhou stranu, v mnoha situacích nás podržel. Je to hokej, stane se to.

Vypadá to, že ty prodloužení a nájezdy pro vás jsou zakleté, takhle jste ztratili už deset bodů…
Tenhle rok nám to vůbec nejde, minulý rok jsme na tom nabrali hodně bodů, a ono se to nasčítá a je to v té tabulce znát. Kdybychom z těch deseti aspoň pět udělali, tak jsme někde jinde. Holt to štěstí nám nepřeje, snad se to změní.

Nebojíte se těch prodloužení?
Určitě ne. Člověk do toho jde naplno, a buď to klapne, nebo ne. Radek Duda tam trefil tyčku, a kdyby to byl gól, tak je to na naší straně. Je to hra chyb.

V čem byl problém na začátku?
Nikdo nechce udělat chybu, takže hrajeme jako by na nás byla deka. Je to v takové křeči, ale jak jsme dostali ty dva góly, tak jsme začali hrát úplně jiný hokej. Šli jsme do toho víc po hlavě, spadla z nás ta deka a šlo to líp.

Liberci to doma moc nevychází…
Já si myslím, že to je tím, že venku nemáme co ztratit. Doma se od nás čeká, že budeme bojovat, ale zatím to nezvládáme.

Petře, díky za rozhovor.

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner