Série domácích výher se zastavila na 12 zápasech. Rozhodla druhá třetina, míní Martin Čakajík

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Obránce Bílých Tygrů Martin Čakajík trefil proti Třinci svou první branku v sezóně, ale k vítězství nakonec nevedla. Liberečtí prohráli doma teprve své druhé utkání a nerozmnožili tak sérii dvanácti výher v řadě před domácím publikem. „Snad brzy začneme novou vítěznou sérii,“ doufá slovenský bek.

Martine , gratuluji k první brance v sezóně. Bohužel dnes nepomohla k vítězství. Jak osobně hodnotíš zápas?
První třetina nebyla z naší strany moc dobrá a dostali jsme v ní jednu branku. Druhá byla rozhodující, ale mohlo to být v náš prospěch. Přidali jsme tam, měli jsme přesilovky a docela dobře jsme je i zahráli. Měli jsme tam šance, ale bohužel jsme nedali gól. Třinec využil přesilovou hru ve třetí třetině a utkání rozhodl.

Je tedy chyba v šesti nevyužitých přesilovkách?
Ve druhé třetině to nebylo špatné, měli jsme šance, stříleli jsme, ale nic jsme neproměnili. Za stavu 1:1 jít do vedení by bylo pro Třinec úplně jiné. Na začátku třetí třetiny oni využili přesilovou hru a jejich gól nás srazil. Byla to pro nás trochu studená sprcha. Druhý gól dali také z přesilovky, což bylo rozhodující.

Martin Čakajík proti Třinci trefil svůj první gól v sezóně

Mohl bys pospat Tvou branku na 1:1?
Jaroslav Kudrna se vytáhl na modrou a já jsem se naopak přesunul před branku. Vyply (Jan Výtisk) mi přihrál a já jsem to z první trefil. Hamerlíkovi to nějak propadlo do branky.

Dvanáct vítězných zápasů je minulostí, třináctý jste bohužel nepřidali. Můžete tedy odstartovat novou sérii vítězství před domácím publikem.
Já doufám, že kladná brzy začne. Jednou to asi muselo přijít, ale nevzdávali jsme se. Každý chce vyhrát, ale ve sportu chodí i porážky. My se teď budeme těšit na další utkání a doufám, že bude vítězné.

V závěru utkání plály emoce. Čím myslíš, že to bylo způsobené? Mohlo to být sporným okamžikem, kdy na zemi zůstal ležet Květoň?
Já jsem to pořádně neviděl, protože tam byla hromada hráčů. Až se na to podívám na videu, tak k tomu mohu říci více. Byla tam totiž i spousta hráčů z Třince.

Už druhé utkání vám chyběl Petr Nedvěd. Je to hodně znát, že vám chybí tak zkušený hráč jako je on?
Určitě. On má obrovský přehled, nahrávky a i jeho branky nám chybí. Musíme se ale s tím vyrovnat a bojovat. Proti Plzni se nám to také podařilo. Do šancí se dostáváme, ale v posledních týdnech nám nejde příliš koncovka.