Se Spartou se to nedá srovnat, chválil diváky Tomajko

Date of publication Author Jan Švanda

Spokojení vycházeli ze šaten domácí hráči po vítězství nad Litvínovem. "Měli jsme dost šancí v 1. třetině, dali jsme však jen dva góly. Celkově jsme mohli dát i víc gólů, vyhráli jsme ale zaslouženě," řekl Miroslav Duben. Ve velmi dobré náladě hodnotil utkání i Jan Tomajko. Co dnes rozhodlo? "Prostě jsme dali víc gólů než soupeř," smál se. "Je to příprava, stále to ještě není úplně ono. Jsem strašně překvapený, kolik diváků tady chodí na přátelská utkání a jak fandí. Je to úplně něco jiného než ve Spartě, nedá se to srovnávat," prohlásil nadšeně Tomajko, který si zatím pochvaluje spolupráci v útoku s Igorem Ratajem a Leošem Čermákem.

Jiří Hanzlík V poklidu hodnotil dnešní utkání střelec první branky domácích Jiří Hanzlík: "Útočníci přečíslili obranu, Andrej Podkonický mi perfektně přihrál zpoza branky, střílel jsem prakticky do prázdné brány. Jinak to bylo z obou stran takové utahané. Nepředvedli jsme dnes až tak dobrý výkon, ale na vítězství to stačilo."

Tradičně dobře naladěn byl i Petr Vampola, který se už se spoluhráči nemůže dočkat začátku extraligy: "Všichni se už moc těšíme až to začne, těšíme se na plnou arénu." Uklidňující třetí branku dal ve druhé třetině Jan Plodek: "Byl to takový závar, dorazil jsem odraženou střelu."

Kapitán Václav Novák byl spokojen hlavně s úvodem zápasu: "Začali jsme dobře, dostali jsme se do dvoubrankového vedení, po inkasovaném gólu pak přišel útlum, utkání jsme však dotáhli do vítězného konce."

Hůře se přirozeně hodnotilo utkání litvínovskému Josefu Beránkovi. "Mělo to atmosféru přípravných zápasů. Náš výkon poznamenalo i to, že jsme přijeli autobusem až těsně před utkáním. Někteří naši hráči byli bojácní, nerozhodní, málo jsme bruslili. O přestávce jsme museli v kabině některým našim hráčům důrazně domluvit."

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR