S Kladnem to bude válka. My jsme připraveni, říká Petr Jelínek

Date of publication Author Jan Čermák

Liberec - Za Bílé Tygry kroutí už osmou sezonu. A i když ho těší úspěšný vstup do Tipsport extraligy, emoce zkušený kapitán Petr Jelínek krotí. "Jsou to jen tři zápasy. Zatím to nic neznamená, i když body se počítají."

Po třech kolech jsou Bílí Tygři na čele extraligy. Jak se zatím ohlížíš za úvodem soutěže?
Je super, že vedeme extraligu, ale jsou to pouze tři zápasy, takže to nemůžeme přeceňovat. Výhry jsou samozřejmě důležité, i když to nebylo nic krásného, tak jsme to zvládli ubojovat.

Jak bylo těžké se dostat do náročného zápasového režimu?
Kvůli tomu celé léto trénujeme, abychom si na to rychle zvykli. Je to změna, ale pro mě osobně příjemná, protože jenom trénovat mě už nebavilo. Jsem rád, že se to takhle rozběhlo. Lepší než týden trénovat a pak odehrát dva zápasy.

Z Karlových Varů se příliš body neodváží. Je poslední výhra o to cennější?
Určitě. Nám se tam historicky nedařilo, takže každý získaný bod je zlatý. Mají navíc plno kluků, kteří hráli dříve u nás a bylo znát, že se chtěli vytáhnout. Dopadlo to dobře pro nás, takže zaplaťpánbůh.

Teď vás čeká Kladno, které je zatím bez bodu. O motivaci tedy bude mít postaráno.
Bude to teprve čtvrtý zápas, takže jestli má teď někdo šest bodů a někdo žádný, na tom vůbec nezáleží. My počítáme s tím, že to bude válka, ale jsme na to připraveni.

V neděli pak míříte na tradičně vypjaté derby do Boleslavi. Těšíš se na něj?
S Bolkou je to vždycky vyhecované, takže se na to těším. Po roční pauze u toho navíc budou fanoušci, očekávám tedy bouřlivou atmosféru. U nich je to těžké, ale dneska už není snadného soupeře.

Ty zatím nastupuješ s mladíky na křídlech. Jak se s nimi cítíš?
Oni to tam za mě odjezdí, komu by se to nelíbilo. (smích) Ne, zápas od zápasu je to lepší a už se začínám dostávat do tempa. Já už se rozjíždím trochu pomaleji, ale s klukama si poradíme.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR