Rostislav Marosz: Musíme hrát celých šedesát minut na maximum, jinak se nám to vymstí

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - Bitva prvního s posledním přinesla v nedělní odpoledne gólové představení. Tygři do utkání vstoupili s vedením o tři góly, aktivní Zlín však bojoval a nakonec lídrovi z města pod Ještědem vsítil čtyři branky. Liberečtí však vedení korigovali a blízko k hattricku měl navíc Rostislav Marosz. "Těch bodů si musíme vážit. Sice tady síla v ofenzivě je, ale musíme se zaměřit také na obranu," hodnotí zápas osmadvacetiletý útočník.

Po první třetině jste s poklidem vedli 3:0. Čekali jste tedy, že bude mít utkání o něco lehčí průběh?
Čekali, ale zase jsme si to sami zkomplikovali. Sice jsme vedli o tři góly i ve třetí třetině, děláme si to ale o dost složitější. Musíme se na to společně podívat a něco si k tomu říct.

Říká se, že s týmy umístěnými v nižší části tabulky se občas hraje hůř, než s těmi na vrcholu, že?
Věděli jsme, že je Zlín aktivní a že bude dobře bruslit. Takový zápas je určitě nepříjemný, když nějaké body získat museli, a my jsme byli takoví papíroví favorité.

Ve Vítkovcích jsi dal vítězný nájezd a teď jsi se málem blýsknul hattrickem. Co na to říkáš?
Teď mi tam něco spadlo, takže je to super. Měl jsem tam na konci šanci, kdy mi to Tomáš Filippi skvěle poslal, ale hattrick to nebyl. Nejdůležitější ale je, že bereme tři body.

Zatím jste bez jediné prohry, což určitě o něčem vypovídá. Je ale stále na čem pracovat?
To určitě ano. Spoustu utkání jsme otočili a to nebude donekonečna. Těch bodů si musíme vážit. Sice tady síla v ofenzivě je, což vypadá pěkně, ale musíme se zaměřit také na obranu. Nemůžeme neustále hrát zápasy s výsledkem 5:4, 8:7. Musíme hrát celých šedesát minut na maximum, jinak se nám to vymstí.

Co bys řekl o zlínském celku? Zatím nemá ani bod, ale nakonec dal čtyři góly…
Říkali jsme si, že má problém akorát v koncovkách, že mnoho zápasu prohrál jen o gól a v Plzni jich vstřelil dokonce pět. Je to nepříjemný soupeř a my jsme to o něm věděli.

V bráně hostů se předvedl mladší brankář s minimem zkušeností. Nevzbudilo to ve vás dojem, že by to bylo dnes trošku jednodušší?
To nevím. Pár situací jsme tam přehráli a nakonec to bylo dost těžké.