Roman Will: Vychytaná nula potěší, ale tři body jsou důležitější

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - Po výborné první třetině, v které dali Tygři čtyři góly, si svěřenci trenéra Filipa Pešána proti Litvínovu připsali další tři body do tabulky a posunuli se na druhé místo. Velkou zásluhu na výhře měl i Roman Will, který udržel čisté konto. "Ještě nevím, kolik mě ta nula bude stát, ale snad to nebude moc," směje se strážce liberecké branky.

Jak bys ten zápas popsal? 4:0 v první třetině, to se asi pak hraje dobře...
To je pravda, ale může se z toho taky stát noční můra, když si pak člověk myslí, že to půjde samo. Já jsem rád, že jsme zůstali s naším plánem celých šedesát minut, což bylo rozhodující.

V druhé třetině už byla hra vyrovnanější, to ses asi víc zapotil, že?
Litvínov hrál celý zápas dobře, my jsme ale hráli organizovaně a měli jsme víc ze hry. Nicméně Litvínov má výborný kádr, ne nadarmo byl dlouhou dobu první.

Takže skóre 5:0 neodpovídá průběhu zápasu?
My jsme hráli výborně, takže výhru jsme si zasloužili, ale Litvínov hrál dobře a byl to velmi kvalitní soupeř. Nám to tam dneska prostě napadlo, za což jsme samozřejmě rádi.

Mimochodem, povzbudí tě vychytaná nula do dalších zápasů?
Je to příjemné, ale ty tři body jsou pro nás extrémně důležité, takže je to víc než ta nula. Nicméně je samozřejmě super, když se brankáři vychytat čisté konto povede, určitě to každého do dalších zápasů povzbudí.

Střelecky zase řádí Michal Bulíř, co na jeho formu říkáš?
Je to velká pomoc pro nás, já mu to přeju, pokud bude po celou sezónu střílet každý zápas gól, tak budu jedině rád. Myslím si, že je to odraz našeho celého týmu, protože hrajeme dobře a navzájem si pomáháme.

Kolik tě bude stát první vychytaná nula?
Tak to ještě nevím, to mi pokladník pak řekne. Snad to nebude moc. (smích)

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu