Roman Will: Nenašli jsme na Třinec recept

Liberec - Po 173 minutách Roman Will v první třetině utkání s Třincem inkasoval a nakonec dostal další tři branky. Zato Tygři se neprosadili, a tak se musel náš tým smířit s prohrou. "Jako by nám oproti předchozím zápasům něco chybělo," smutní mladý gólman.

Mrzí tě, že jsi přišel o svou sérii bez inkasované branky?
Že je nějaká série s nulou, tím se nemůžete nechat jakkoli svázat. Vychytaná nula, to je až na posledním místě. Klíčové je, aby se dařilo týmu. Potom mi je jedno, jestli zvítězíme třeba 7:6. Tentokrát jsme to bohužel nezvládli.

Co bylo jinak oproti předchozí sérii?
Je úplně jedno, jestli to bylo s nulou, ale hlavně jsme vítězili. Tentokrát jsme zkrátka prohráli. Co nám chybělo... asi to, co jsme dělali v posledních zápasech. Chodili jsme před bránu, blokovali jsme střely. To se nám tentokrát nedařilo.

Na ledě jste přitom často byli aktivnějším týmem.
Opticky jsme asi vypadali i dobře, ale pokaždé jako by nám chyběl krok. Zkrátka se nám nepodařilo najít na ně recept.

Jak náročným soupeřem Oceláři byli?
Třinec je nesmírně kvalitní tým, navíc evidentně přijeli velmi dobře připravení. Byl to dobrý hokej z obou stran, ale vyhráli zkrátka Oceláři. Nevím, jestli výsledek úplně odpovídá výkonům obou týmů, ale to už je teď stejně jedno.

Na čem stojí hra Třince?
Nestojí na individualitách, mají skvělý celý tým. Jádrem je řada zkušených hráčů, kteří o sobě moc dobře vědí. Skvěle si rozdávají puk v pásmu, vyrážejí dopředu. Největší roli v jejich případě hrají zkušenosti.

Připomínal podle tebe zápas utkání play-off?
Samozřejmě. Ale to o nás platí už v posledních šesti sedmi zápasech. Když se podíváte na tabulku, jedna prohra vás posílá mimo play-off. Každý potřebuje sbírat body. Když už nemáte tři, tak alespoň dva. Tentokrát jsme bohužel na nule.