Roman Will: Narození dcery? Nejlepší věc, co se mi mohla v životě přihodit

Date of publication Author Jiří Sameš

Liberec – Bílí Tygři oslavili v neděli, 23. září, druhou výhru v letošní sezoně, když porazili na domácím ledě Oceláře z Třince 4:1. Velmi dobrým výkonem se přitom v utkání prezentoval brankář Roman Will, který zaznamenal celkem 20 úspěšných zákroků. „Jsme rádi, že se nám podařilo trochu napravit nepovedený vstup do sezony,“ řekl šestadvacetiletý plzeňský rodák, který je zároveň novopečeným otcem.

Jak byste zhodnotil utkání s Třincem?
Kluci předvedli neskutečný výkon. Hráli velmi zodpovědně. Já osobně jsem ani tolik práce neměl. Obrana totiž skvěle blokovala střely a v našem pásmu se navíc příliš často nehrálo.

První dvě utkání nové sezony se vám úplně nepovedla. Jaká tedy byla přes týden příprava na další dva duely?
Naše příprava je pokaždé stejná. Máme tady nejlepší trenéry a nejlepší vedení. Dostává se nám obrovské podpory a naprosto si tu důvěřujeme. I když člověk někdy hodně chce, tak se občas něco nepovede. Nám se bohužel nepovedly první dva zápasy. Jsem ale hrozně rád, že jsme teď na ně dokázali odpovědět dvěma výhrami. Snad se nám bude takhle dařit i nadále.

Třinec patří v posledních letech mezi velké favority extraligy. Jak moc podpoří zrovna tato výhra vaše sebevědomí?
Každý zápas je důležité vyhrát. Třinec je samozřejmě jedním z nejlepších týmů v lize. My ale také patříme mezi top týmy v Česku. Zkrátka na sebe narazila dvě velmi kvalitní mužstva.

Mohou být právě poslední dva zápasy povzbuzením do dalšího průběhu extraligy?
Určitě ano. Bylo by příjemné udělat nějakou šňůru výher. Momentálně jsme ale hlavně rádi za to, že se nám podařilo trochu napravit úvodní dva zápasy.

Před pár dny se vám narodila dcera. Nebylo tedy pro vás těžké soustředit se na utkání proti Ocelářům?
Jsme profesionálové. Člověk prostě musí přepnout z osobního života na hokej. Věci z domova si totiž také nechcete tahat do práce. Samozřejmě jsem do toho dal maximum, podobně jako vždy, abych ten zápas pro Lauru vyhrál. Je to pro mě určitě velká životní změna. Zároveň ale také obrovská radost a nejkrásnější věc, co se mi mohla v životě přihodit.

Bude nyní ještě nějaká oslava narození vaší dcery?
Ano. Věřím, že menší oslava ještě bude. Je ale sezona, takže čas na nějaké velké jančení zase není. Oslavím to spíše víc, když dokážu s týmem vyhrát další zápas.

Slavná trojice aneb selská jízda