Richard Rapač – novým přírůstkem Bílých Tygrů

Date of publication Author Eva Lenertová, Jan Rachota - tisková zpráva

L i b e r e c - Vedení hokejového klubu Bílí Tygři Liberec podepsalo dvouletou smlouvu s mladým útočníkem Richardem Rapačem.

Richard Rapač

Datum narození: 28. 7. 1987

Výška: 184 cm

Váha: 81 kg

Pozice: levé křídlo

Hokejka: levá

Richard Rapač se narodil 28. července 1987 ve Špišské Nové Vsi na Slovensku. V šestnácti letech již nastupoval za dorost v Popradu. V roce 2005 si tento forvard zahrál na MS „18“. Po tomto šampionátu zamířil do Čech, kde se zkoušel prosadit ve Zlíně. Rok hrál za tamní juniorku, ale po roce odešel do zámoří. V loňské sezóně působil v Moose Jaw Warriors, v polovině sezóny pak zamířil do Prince George Cougars. Oba celky hrají nižší zámořskou soutěž WHL. V play off si za „Pumy“ připsal velice slušných 9 bodů za 4 branky a 5 asistencí.

V Liberci byl Rapač na testech od 6. srpna 2007 a sehrál v jeho dresu celkem sedm utkání. V nich si připsal dva body za dvě asistence. V posledním přípravném zápase pak oblékl dres Vrchlabí a proti Tygrům si připsal jednu asistenci.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR