Richard Jareš: Chtěli jsme to za každou cenu umlátit

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Obránce Richard Jareš prožil na Slavii svůj asi nejpovedenější zápas sezóny, když nejdřív nadělil Slavii do první přestávky dáreček v podobě vedoucího gólu a poté přihrával na vítězný gól Janu Plodkovi. Ani on neskrýval po utkání nadšení z jistoty předkola, nejvíc se ale teď těší na to, že si pořádně užije rodinu.

Richarde, nejprve gratulace k důležitému vítězství. Ta tvá branka do šatny byla zřejmě klíčovým okamžikem utkání.

Určitě. O přestávce jsme si v šatně řekli, že to máme lépe rozehrané než Slavia a musíme se soustředit na defenzivu, abychom o vedení nepřišli.

Mohl bys svou branku popsat?

Základem bylo čistě vyhrané buly, kdy jsem měl hodně času puk zpracovat, navíc mi tam Zdeněk Blatný výborně odclonil hráče, aby na mě nemohl jít. Nejdůležitější práci udělal Kašpi, když dojel před branku, kde znemožnil brankáři výhled.

Nakonec z utkání bylo pořádné drama. Jak jste prožívali na střídačce ony momenty?

Bylo to pak už hodně nervózní a my jsme díky našim chybám nabídli Slavii laciné branky, které to zdramatizovaly. Podle mě jsme to chtěli za každou cenu umlátit a lítali jsme víc, než jsme měli

Dnešní utkání bylo hodně důležité, v podstatě o šest bodů. Navíc jste za určitých okolností mohli myslet i na zajištění postupu do předkola.

Ano, my jsme také podle toho k tomu utkání přistupovali. Řekli jsme si, že tenhle zápas je pro nás velmi důležitý, abychom mohli být před pauzou v klidu, mohli bez starostí potrénovat a nemuseli myslet na hrozbu play-out. Na tenhle zápas jsme se připravovali jako kdyby už bylo play-off.

Bylo na ledě cítit, že jde oběma týmům o hodně?

Myslím, že ano. Oba celky se snažily na tohle utkání co nejlépe připravit, ale že by se to nějak vymykalo ostatním kolům, to se říct nedá. Byl to zápas jako každý jiný, jen bylo cítit, že oba celky chtějí hrát hodně zodpovědně.

Sledovali jste v kabině výsledky ostatních zápasů?

Já osobně ne. Jenom jsem slyšel od zdejšího hlasatele, že Brno vede 3:1, ostatní výsledky jsem ale neznal.

Povzbudil vás před zápasem fakt, že ve vzájemných duelech se Slavií vždy vyhrál hostující celek?

Určitě padlo to, že jsme tady vyhráli. Zároveň ale měl každý v hlavě, to že jsme doma se Slavií dostali pořádné výprasky.

Kde se podle tebe zápas lámal?

Až úplně na konci, když jsme dali góla v power-play. Teprve tehdy se nám ulevilo.

Richarde, díky za rozhovor a přeji příjemnou přestávku.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu