Radim Vrbata: Chci hrát s Libercem o titul

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Dnes se poprvé zapojil do tréninku libereckých Bílých Tygrů. Pro Radima Vrbatu to ale nebylo nijak neznámé prostředí, pod Ještědem totiž působil už během výluky NHL. O to snadnější by pro něj měla být adaptace ve staronovém působišti. Věřme, že Liberci pomůže nejen v bojích o play-off, ale také v bojích o mety nejvyšší.

Radime, vítej v Liberci, asi jsi nečekal, že se tu objevíš tak brzo, po tom co ses v prosinci rozhodl pro Mladou Boleslav.

No tak to určitě ne. Jak už jsem říkal do novin, tak už jsem se v Boleslavi začal pomalu připravovat na play-out a případnou baráž. Po téhle iniciativě Liberce, kdy zájem o mé služby ze strany Bílých Tygrů trval, jsem mé další působení nechal na domluvě obou klubů, s tím, že to musí dávat smysl pro Boleslav, to byla má podmínka. Týmy se nakonec dohodly, takže jsem tady.

Proč ses rozhodl, že to bude právě Liberec, kam tvé kroky zamíří. Byla v tom nějaká tvá iniciativa?

Říkal jsem si, že z mého pohledu to pro mě bude lepší, když tu budu hrát play-off, než play-out, nebo dokonce baráž. Je to lepší i pro mé další působení v reprezentaci. Na druhou stranu tam byla ta podmínka, že Liberec musí hráčsky pomoct Boleslavi, aby závěr sezony dopadl pro Boleslav co nejlépe. Myslím si, že tím, že tam místo mě přišli tři kvalitní hráči, je to nakonec pro Boleslav lepší, než kdyby tam měli jen mě.

S jakými osobními cíly přicházíš do Liberce?

Myslím si, že teď tým hraje výborně. Po tom zápase, který se hrál minulý týden na ledě Boleslavi, jsem musel uznat, že jsme proti lepšímu týmu nehráli. Teď je tu našlápnuto na play-off a v něm jsou ambice vždycky nejvyšší, protože se v něm může stát cokoliv. Cíl je hrát o titul.

K týmu ses připojil dnes a dnes si také absolvoval první trénink v dresu Tygrů, už víš s kým bys měl nastoupit v útkou?

Ano. Dneska jsem byl na prvním tréninku a v lajně jsem byl s „Nedem“ (pozn.red. Václav Nedorost) a s „Méďou“ (pozn.red. Petr Nedvěd) a takhle také zítra budeme hrát. Uvidíme jak to celé bude fungovat a zda to takhle půjde, to ale ukáže až čas.

Jsi rád, že ses vrátil do týmu, kde hraje tvůj kamarád Venca Nedorost?

Určitě ano. Tohle rozhodování jsem měl už v prosinci, kdy jsem se vracel z NHL a jsem rád, že k tomu došlo. Na druhou stranu, v Boleslavi jsem hrál se svým bratrem, což bylo taky super. Každé rozhodnutí má své plusy a minusy. Plusem je pro mě to, že tu můžu hrát s „Nedem“ a že můžu hrát za Liberec v play-off.

V podstatě přicházíš do velmi známého prostředí, kde spoustu hráčů znáš. Pomohlo i tohle nějak v tvém rozhodování?

Už v prosinci jsem se rozhodoval mezi Libercem a Mladou Boleslaví. Pro druhou variantu jsem se nakonec rozhodl i vzhledem k tomu, že čekáme rodinu a chtěli jsme být doma, aby vše proběhlo v pořádku. V Boleslavi jsem doma, tady jsem hrál během výluky, takže to prostředí dobře znám. Znám tu kluky v kabině, lidi okolo hokeje. V úvahu pro mě vždy přicházely jen tyhle dva týmy. To, že jsem se teď rozhodl změnit dres, je jen kvůli Liberci a kvůli tomu, že to tu znám. Nikam jinam bych určitě nešel.

V Tipsport areně je úzké kluziště, to by ti asi mělo vyhovovat…

Už jsem tu hrál vloni s nároďákem. Když jsme hráli letos s Boleslaví na Slavii, kde je užší led, tak mi to vyhovovalo víc, než ty velký hřiště. Věřím, že mi to stejně bude vyhovovat i tady.

Radime, děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí v libereckém dresu.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR