Ohlasy k zápasu

Radan Lenc o vyhroceném utkání s Kladnem: Ubráněná oslabení nám dodala klid

Liberec – Po napínavé domácí přestřelce vyhráli Tygři nad Rytíři 5:4. Šelmy musely třikrát dorovnávat, poté ale otočily vývoj utkání a mohly se radovat ze tří bodů. „Nezáleží, jestli s Kladnem hrajeme na začátku sezóny nebo na jejím konci, vždy jsou zápasy ohromně bojovné,“ svěřil se Radan Lenc.

Jak bys utkání zhodnotil?
Nebyl to vůbec jednoduchý zápas. Hráli jsme spoustu oslabení a výborně jsme je ubránili. Musím říci, že to byla výborná týmová práce. Jsem moc rád, že jsme vybojovali vítězství.

Byl duel s Rytíři těžší právě proto, že bojují o udržení v extralize?
Umístění v tabulce určitě hraje roli v jejich stylu hry. Nezáleží však, jestli jsme s Kladnem hráli na začátku sezóny, nebo na jejím konci. S Rytíři jsou zápasy ohromně bojovné.

Bylo těžké udržet emoce na uzdě především ve třetí třetině, kdy byla hra velmi vyhrocená?
Jo, bylo to těžké. Hráli jsme v oslabení, která jsme ubránili. To nám dodalo klid. Musíme si dávat pozor pro příště, abychom se nenechávali zbytečně vylučovat.

Jak bys okomentoval střeleckou formu Libora Hudáčka, kterého dělí jediný gól od klubového rekordu?
Proti Kladnu nedal nájezd. Asi se bál, že bude zase platit do týmové kasy za hattrick (smích). Dáme mu dalších deset přihrávek, aby rekord překonal. Je nesmírně důležité, že máme v týmu hráče, který střílí góly a štěstí se na něj přilepí. Všichni to Hudymu přejeme!

V příštím utkání vyzvete Olomouc. S čím vyhlížíš duel s Hanáky?
Budeme se připravovat speciálně a individuálně, jako na každý tým, protože je každé mužstvo něčím specifické. Věřím, že se nachystáme dobře a utkání zvládneme. Moc se těším, až si zahraji na ledě Olomouce proti Pavlu Musilovi (bývalý spoluhráč Radana Lence z Mladé Boleslavi, pozn. red.).

Jak si zpříjemníš cestu na zápas přes půl republiky?
Většinou před zápasem odpočívám, takže se v autobuse chvilku prospím, a pak budu poslouchat hudbu.

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner