Prvoligové týmy mají vysoké sebevědomí, říká Petr Kica po prvním barážovém utkání

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Tygři za sebou mají první barážové utkání, hostili Kohouty z Olomouce. Po dlouhém boji, ve kterém hosté vstřelili první branku a Liberečtí je museli dohánět, skončilo klání těsným vítězstvím 2:1. Vypjatý souboj hodnotil Petr Kica.

Petře, jak bys zhodnotil dnešní utkání? Olomouc byla velmi bojovný tým, jak se vám proti nim hrálo?
Věděli jsme, že Olomouc má vysoké sebevědomí. Nemají co ztratit, obávali jsme se, že na nás vlítnou. Dostali jsme je trochu pod tlak, ale oťukali se a byli nebezpeční. Naštěstí jsme se mohli spolehnout na Marka Schwarze, který nás podržel.

Myslíš, že je znát rozdíl mezi týmy v extralize a první lize?
Týmy v první lize, které jsou nahoře, jako třeba Olomouc, mají kvalitu. Hlavně mají nyní velké sebevědomí. Na nás je balvan zodpovědnosti, a také tak vypadal začátek. Každý má strach udělat chybu a málem se nám to vymstilo.

Po inkasovaném gólu jste měli ve druhé třetině výpadek ve hře, čím to?
Olomouc nás dostala pod tlak, pak jsme udělali zbytečné fauly. Bylo to pět na tři, nenechali nám prostor a více nás napadali. Jak jsem říkal, díky Marku Schwarzovi jsme drželi pouze to jednobrankové manko.

Jaké zápasy očekáváš od baráže?
Každý zápas podle mě bude vypadat stejně, bude to o gól nebo o dva. Může se stát, že to někomu ulítne a nastřílí více branek, ale hlavně se bude bojovat do poslední minuty.

Tygři jsou považováni za favority v barážové skupině, jak to vidíš ty?
Jsme favoriti. Máme to v hlavách a dnešní zápas, který jsme ubojovali, nám pomůže k tomu, že z nás padne ta tíha. Jsme v podstatě na čele tabulky a budeme se snažit, abychom zůstali nahoře až do konce baráže.

Petře, díky za rozhovor.

Slavná trojice aneb selská jízda