První hokejový den na ODM: Skalp Plzeňského kraje a prohra s Olomouckým

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Tým Libereckého kraje, složený výhradně z hráčů Bílých Tygrů, má za sebou první hrací den na zimní olympiádě dětí a mládeže. Na zimním stadionu v Chebu nejprve přehrál Plzeňský kraj, načež byli nad jeho síly Hanáci.

Liberečané byli v prvním utkání jasně aktivnější, o čemž vypovídá poměr střel (29:13). Západočechům se v prostřední části podařilo vyrovnat, jenže pak si hráči našeho kraje důrazně vzali slovo a také díky dvěma zásahům Vojtěcha Hoise vysoko zvítězili.

Plzeňský - Liberecký 1:5 (0:0, 1:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 25. Jiříček – 17. Vološín (Dvořák, Pavlišta), 26. Hois (Pérez, Průšek), 28. Hois (Průšek), 32. Fiala (Dvořák), 40. Jakubec (Janata).
Sestava Plzeňského kraje: Smola (Mečl) – Prošek, Štulc, Lučan, Hromádka, Buzek, Černý, Šlosar, Sochor – Hájek, Bílek, Hořejší, Šmíd, Mazanec, Reiser, Horský, Křemen, Kaiser, Benák, Jiříček, Komínek.
Sestava Libereckého kraje: Petříček (Leško) – D. Pérez, Ehrenberger, Ciolek, Várady, Jakubec, Nebuželský, Dvořák, Průšek – Pavlišta, Kučera, Reidel, Hrabčák, J. Pérez, Fiala, Hois, Zverka, Vološín, Shpilka, Jansa, Janata.

Druhý, po statistické stránce velice vyrovnaný zápas, sehrál Liberecký kraj s Olomouckým. Když se naši hokejisté ve 25. minutě ujali zásluhou Dvořákovy dělovky vedení 2:1, zdálo se, že by mohli přidat další výhru. Hanáci nicméně předvedli velký obrat a i díky liberecké nedisciplinovanosti obrátili skóre ve svůj prospěch.

Liberecký - Olomoucký 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 8. Vološín (Průšek), 25. Dvořák (Fiala) – 3. Kuchta (Compel), 27. Janech (Jeřábek, Kuchta), 33. Seidenglanz (Peškar), 35. Janech, 40. Jeřábek (Compel)
Sestava Libereckého kraje: Leško (Petříček) – D. Pérez, Ehrenberger, Ciolek, Várady, Jakubec, Nebuželský, Dvořák, Průšek – Pavlišta, Kučera, Riedel, Hrabčák, J. Pérez, Fiala, Hois, Zverka, Vološín, Shpilka, Jansa, Janata.
Sestava Olomouckého kraje: Valenta (Vojtek) – Cekr, Svozil, Galvas, Nášel, Drábek, Compel, Zavoral, Juřík – Peškar, Izák, Jeřábek, Hanák, Lichner, Verner, Seidenglanz, Kuchta, Janech, Ungr.

V úterý čekají Liberecký kraj další duely. Ve 12:30 se postaví proti Jihomoravskému, v 19:30 změří síly s Jihočechy.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu