První duel Tygři těsně prohráli, co přinese druhé klání?

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - Semifinálová série začala sobotní výhrou Pardubic 2:1. Bílí Tygři ale rozhodně nebyli horším celkem a svou dobrou formu budou chtít na Boží hod velikonoční přetavit ve vítězství, a tím pádem i vyrovnání semifinále na 1:1, ještě před návratem na sever. Druhý zápas začíná v neděli opět od 18:10.

HC Eaton Pardubice

Pardubický trenér Václav Sýkora.

Východočeši zahájili semifinálovou sérii vítězstvím, jejich vstup do série ale úplně vydařený nebyl a první dvacetiminutovka sobotního klání patřila celkem jasně Bílým Tygrům. Ti však naráželi na jistého Dominika Haška. Paradoxně jediný kdo za legendárního brankáře puk dostal, byl ex-liberecký obránce Václav Kočí, jehož zaváhání využil pohotový Zdeněk Ondřej.

Kouč Sýkora také po utkání přiznal, že bylo velké štěstí, že jeho tým přestál úvodní liberecký nápor. Před druhým duelem ale udělali jeho svěřenci důležitý krok, když se dostali do vedení a nepřipustili podobný začátek série jako ve čtvrtfinále s Třincem. Jako dva správní tahouni se ve vyrovnaném utkání ukázali Petr Sýkora a Petr Koukal, kteří svými góly nasměrovali Eaton za první výhrou.

Statistiky v play-off

Útočníci: Koukal Petr 9 (2+7) Kolář Jan 9 (2+7) Sýkora Petr 6 (5+1) Obránci:
Píša Aleš      5 (1+4)
Havíř David    2 (1+1)
Brankáři:
Hašek Dominik  2,15 branky na zápas/úspěšnost 91,98%

Zdeněk Ondřej si v sobotu připsal svou první trefu v letošním play-off, v neděli bude chtít jistě přidat další.

Severočechy určitě prohra mrzí, o to více když rozhodně netahali v prvním semifinále za kratší konec. Na druhou stranu v Pardubicích rozhodně nezklamali a znovu si dokázali, že s favoritem mohou držet krok. Jediné v čem Tygři možná trochu zklamali, bylo proměňování šancí. Na Haška recept našel pouze Zdeněk Ondřej, který si připsal svou první trefu v letošním play-off.

Trenéry navíc mohl potěšit návrat marodů Plodka, Moravce a Vantucha, kteří se na ledě objevili po delší pauze. U třetího jmenovaného byl návrat na led ještě v této sezóně hodně nečekaným překvapením. Tygrům se nyní hodně vyplácí široký kádr, navíc mezi možné marody přibylo další jméno. Zápas v sobotu totiž nedohrál obránce Richard Jareš a nad jeho dalším startem v sérii visí otazník. Na koho se ale Severočeši budou moci spolehnout i v neděli, je brankář Marek Pinc, který i prvním zápase semifinále potvrdil dobrou formu, když s gólovou střelou Sýkory a Koukala mohl jen těžko něco dělat.

Statistiky

Útočníci: Nedvěd Petr 16 (7+9) Nedorost Václav 13 (3+10) Bartovič Milan 11 (7+4) Obránci:
Čakajík Martin     7 (0+7)
Výtisk Jan         4 (0+4)
Brankáři:
Pinc Marek       2,74 branky na zápas/úspěšnost 92,06%
Leinonen Tero    3,61 branky na zápas/úspěšnost 87,10%

Historická bilance v play-off

LIBEREC vs. PARDUBICE
Celkem: 6 zápasy
Bilance: 1 – 5
Skóre: 11:17