Proti Slavii se pod lupou ocitl Milan Bartovič

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Již tradičně si liberečtí příznivci mohli ve facebookové anketě vybrat jednoho z domácích hráčů, který se poté ocitl ´pod lupou´ liberecké redakce. Pro zápas se Slavií byl zvolen Milan Bartovič, jenž v hlasování porazil Michala Bulíře a Jana Víška.

Momenty třicetiletého forwarda

0:52 - Po necelé minutě hry se Milan Bartovič poprvé dostává na ledovou plochu. A to ve druhé formaci s mladíky Krejčíkem a Bulířem. Jak bude zápas plynout, přesune se ale do první formace po bok Nedvěda a Kudrny. Jeho první střídaní ukončuje liberecký ofsajd.

4:41 - Druhé střídání v zápase nedopadá pro libereckého útočníka nejlépe. Jelikož se jeho hůl ocitla v obličeji hostujícího Kůrky, putuje na trestnou lavici.

Po dvou zásazích v Mladé Boleslavi se Milan Bartovič neprosadil, zisk tří bodů do tabulky to ale určitě vynahradil.
11:58 - Ve dvanácté minutě zápasu přišla jeho zřejmě nejvyloženější příležitost zápasu, když společně s Krejčíkem najížděl na jednoho zadáka Slavie. Situaci dvou na jednoho se rozhodl vyřešit střelou, která však v brance neskončila.
24:21 - Milan Bartovič tentokrát jako nahravač. Od pravého mantinelu posílá kotouč mezi kruhy, čímž nabíjí Davidu Štichovi. Jeho jedovatý pokus si Furch pohlídal.

32:07 - V přesilové hře se rodák Trenčína kromě čtyř přesných pasů prezentoval také bleskovým vymrštěním z rohu. Jeho nájezdu do brankoviště však Furch odolal.

41:08 - Na začátku závěrečného dějství si autor jedenácti letošních branek připisuje svůj druhý trest v zápase. Pro Liberec tak nastává kritická situace. Ve stejném čase se totiž faulu dopustil i obránce Štich a na Bílé Tygry čeká dvouminutová hra ve třech. Bránící trojka si s tím ale poradila.

54:09 - Liberecká jednašedesátka rozkmitala své nohy a rychle se začala vzdalovat hostujícímu Kolaříkovi. Ten sahá po nedovolených prostředcích a putuje na trestnou lavici. V následné přesilovce kompletuje Petr Nedvěd hattrick a definitivně láme slávistický odpor.

58:52 - Liberec v samém závěru zcela kontroluje hru a Bartovič se dostává ještě do jedné příležitosti. Znovu se ke kotouči dostává za brankou a předvádí rychlé obtočení kolem klece. I tento výpad ale ztroskotal na Furchově betonu.

Milan Bartovič hodnotí svůj výkon:

V zápase jsem si vytvořil nějaké šance, akorát mi to tam nepadlo. Myslím, že celá naše lajna odehrála dobrý zápas, ve třetí třetině se to pak trochu přeházelo, takže jsem dohrával zápas s Méďou. První třetina byla ještě taková zahřívací, ale druhá a třetí už byly dobré.