Připíší si Bílí Tygři desátou domácí výhru v řadě?

Date of publication Author Petr Schultz

Bílé Tygry čeká v pátek na ledě Tipsport areny těžká bitva. Pod Ještěd totiž zamíří v rámci 22. kola poslední Mladá Boleslav, která nemá co ztratit. Liberečtí naopak budou obhajovat své první místo v extralize. Zápas favorita a outsidera začíná v tradičních 18:30.

BK Mladá Boleslav

Středočeši se celý letošní ročník Tipsport extraligy drží u dna tabulky a ve své čtvrté sezóně mezi českou hokejovou elitou by se konečně rádi vyhnuli baráži, kterou hráli už třikrát. Ani v polovině listopadu to ale příliš růžově nevypadá, i když Bruslaři drží kontakt s extraligovým roštem a na třinácté místo ztrácí tři body.

Andrej Podkonický se představí už letos počtvrté proti Liberci, po dresu Komety tentokrát v trikotu Mladé Boleslavi.

Vedení klubu tak od začátku sezóny míchá se sestavou, hráči a managementem jako s balíčkem karet. Jediným stabilním postem v kádru Mladé Boleslavi jsou brankáři. Mezi třemi tyčemi se střídají Jaroslav Hübl s Michalem Valentem. Horší už to je v útoku, obraně a v realizačním týmu. Tým z města automobilů nasadil zatím nejvíc hráčů z celé extraligy. Do útoku nastoupilo třiadvacet útočníků a v obraně se představilo dvanáct obránců.

Špatné výsledky podlomily židli pod trenérem Vladimírem Jeřábkem, který nově trénuje v prvoligovém Mostu. Na jeho místo nastoupil Vlado Hiadlovský a do trenérského úboru se oblékl i bývalý brankář Milan Hnilička, který sice nemá trenérskou licenci, ale působí na střídačce jako poradce. Z klubu navíc odešli Lukáš Pabiška a slovenský forvard Roman Tománek.

V minulých dnech klub přivítal hned několik posil a dvě z nich mají v hráčském pasu logo Bílých Tygrů. Do obrany přišel z Liberce bek Darrell Hay, se kterým Severočeši ukončili smlouvu, a z Brna se přesunul do Čech Andrej Podkonický, jehož výkony nepřesvědčily Kometu. Na střídavé starty pak byl z Havlíčkova Brodu uvolněn defenzivák Jaroslav Koma.

Ani po reprezentační přestávce nenajeli Bruslaři na vítěznou vlnu a připsali si už čtvrtou prohru v řadě. V domácím prostředí nestačili v rámci jednadvacátého kola na Pardubice a to vedli už 3:1. Jenže gólová smršť Východočechů ze závěrečné dvacetiminutovky je připravila o všechny body.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1908
Tituly: 0
Klubové barvy: zelená a bílá
Webové stránky: www.bkboleslav.cz
Stadión: ŠKO-ENERGO Aréna (kapacita 4 200 diváků)

Hlavní trenéři: Vlado Hiadlovský a Milan Hnilička
Vedoucí mužstva: Vladimír Kopecký

Změny v kádru v průběhu sezony

Přišli
Jaroslav Koma     – obránce – Havlíčkův Brod – střídavý start
Darrell Hay       – obránce - Liberec
Václav Drábek     – obránce – Litoměřice – střídavý start
Lukáš Handlovský  – útočník – Ústí nad Labem – střídavý start
Jindřich Kotrla   – útočník – Písek – střídavý start
Jiří Cetkovský    – útočník – Pardubice – hostování do 31.1.2012
Andrej Podkonický – útočník – Kometa Brno – hostování
Vladimír Svačina  – útočník – Vítkovice – hostování
David Stieler     – útočník – Kladno – hostování
Steven Goertzen   – útočník – Springfield Falcons (USA)

Odešli
Vladimír Jeřábek – trenér - Most
Jiří Marušák     – obránce - Plzeň
Lukáš Pabiška    – útočník – Vítkovice - hostování
Roman Tománek    – útočník – Bánská Bystrica (SVK)

Útočníci:
Výborný David  17 (5+12)
Tomas Roman    11 (6+5)
Bahenský Zdeněk 9 (6+3)

Obránci:

Chaloupka Petr  8 (3+5)
Rýgl Martin     7 (2+5)
Brankáři:
Hübl Jaroslav (784 minut) 2,98 branky na zápas/úspěšnost 90,44%
Valent Michal (484 minut) 3,97 branky na zápas/úspěšnost 87,83%

Posledních pět zápasů:

17. kolo: Mladá Boleslav – Plzeň     3:1
18. kolo: Třinec – Mladá Boleslav    6:3
19. kolo: Mladá Boleslav Kladno      4:6
20. kolo: Litvínov – Mladá Boleslav  4:3
21. kolo: Mladá Boleslav – Pardubice 3:4

V minulé sezóně se Bílým Tygrům první zápas po reprezentační přestávce vždy nedařilo vyhrát. Tentokrát to ale všechno změnili. Na jihu Čech v taktické bitvě přehráli České Budějovice 3:2 a dál vládnou extraligovým vodám. Před dvaadvacátým kolem mají před druhou Spartou bodový náskok. Na čele se tak smečka drží už přes deset dní.

Jediným letošním střelcem proti Mladé Boleslavi se stal po asistenci Tomáše Urbana Michal Bárta. Povede se mu to i v pátek?

Mladá Boleslav čeká proti Bílým Tygrům na gól už 155 minut a poslední trefu za záda libereckého brankáře má na svém kontě Tomáš Divíšek z 30. prosince minulého roku. Severočechům se ale proti Boleslavským doma příliš nedaří a před vlastním publikem prohráli s nimi už třikrát.

V úžasné formě se vrátil pod Ještěd kapitán Liberce a reprezentace Petr Nedvěd, který si svůj střelecký apetit přenesl i do extraligy. Proti Budějovicím otevřel gólový účet zápasu a na svém kontě už má 30 bodů. I po jednadvaceti kolech tak vede kanadské bodování extraligy a dokonce spolu s Michalem Bártou a Martinem Adamským i tabulku střelců.

Liberec si musí dát ale na Mladou Boleslav pozor v přesilových hrách. Svěřenci kouče Hniličky přeměnili už osmnáct faulů soupeře v gól. Naopak lépe to jde modrobílým v oslabení, kde skórovali už čtyřikrát.

V pátečním zápase bude trenérskému duu Kalous – Pešán chybět čtveřice marodů. Mimo jsou Tomáš Vošvrda, Daniel Špaček, Jan Víšek a Jiří Moravec.

Útočníci:
Nedvěd Petr      30 (12+18)
Bárta Michal     13 (12+ 1)
Bartovič Milan   12  (6+ 6)

Obránci:

Trončinský Marek  9 (2+7)
Čakajík Martin    6 (0+6)

Brankáři:

Pinc Marek    (914 minut) 1,84 branky na zápas/úspěšnost 93,74%
Vošvrda Tomáš (366 minut) 3,77 branky na zápas/úspěšnost 88,94%

Posledních pět zápasů:

17. kolo: Vítkovice - Liberec      3:2