Primátor přivítal úspěšné reprezentanty

Date of publication Author Radek Šenk

Ve čtvrtek v odpoledních hodinách byli na radnici statutárního města Liberec přijati čeští reprezentanti Ctirad Ovčačík s Ladislavem Šmídem (viz. foto), kteří hájili barvy národního dresu na juniorském šampionátu ve Finsku. Primátor města Ing. Jiří Kittner oběma hráčům blahopřál k úspěšnému prezentování České republiky a Liberce.

V únoru osmnáctiletý Ladislav Šmíd od začátkuý sezóny pravidelně nastupuje v extraligovém týmu Bílých Tygrů, o dva roky starší Ovčačík zatím na svoji šanci čeká a po hostování v prvoligovém Berouně se již měsíc připravuje s libereckým prvním týmem. Šmíd může odehrát ještě dva roky v mládežnických reprezentačních družstvech, pro Ctirada Ovčačíka byl tento šampionát poslední možností v juniorech. O další šanci obléknout se do reprezentačního dresu tak bude moci bojovat již v kategorii seniorské.

„Mám z turnaje docela dobrý pocit, škoda jen, že jsme nezískali medaili. Tým jsme na to určitě měli,“ řekl Šmíd.

Kolem reprezentace se pochopitelně "motala" řada skautů, ale trenér Hadamczik hráčům jakékoli styky s nimi zakázal. „Pokud se nic zváštního nestane, měl bych být s několika dalšími českými hráči v prvním kole draftu," dodal k další velké akci, která ho v letošním roce čeká. Dnes Liberec hraje proti Budějovicím a Šmíd by neměl v obraně chybět.
„Jsem fit, uvidíme na ledě, jak na tom po šampionátu jsem. Věřím, že to bude dobré. Hrajeme s Českými Budějovicemi o šest bodů. Naposledy porazily Pardubice a určitě se budou chtít předvést i u nás,“ neočekává jednoduchý duel. Oba hráči shodně potvrdili, že jim nejlepší zápas vyšel proti Slovensku a Kanadě.

„Proti Slovákům nám zápas vyšel, kdybychom prohráli, bylo by to velké zklamání. Všichni jsme pořádně zabrali,“ vrátil se k utkáním na MS druhý z úspěšných obránců Ctirad Ovčačík. Ten byl jediným hráčem z první ligy. Lze však očekávat, že ho trenér Bílých Tygrů Josef Paleček povolá k extraligovým zápasům. „Doufám, že mi reprezentační zkušenosti pomůžou. Slyšel jsem, že bych měl v Liberci zůstat. Ale proti Budějovicím to asi ještě nebude,“ dodal Ovčačík.

Ladislav Šmíd předává reprezentační dres primátorovi Liberce.

Primátor města Ing. Jiří Kittner předává pamětní tabla oběma reprezentantům.

Zleva primátor Kittner, uprostřed prezident Bílých Tygrů Liberec Petr Syrovátko, vpravo manažer Bílých Tygrů Ctibor Jech.

Slavnostní přípitek primátora s oběma reprezentanty.

Zleva trenér Bílých Tygrů Josef Paleček, dále Ctirad Ovčačík a Ladislav Šmíd.

Primátor se navléká do věnovaného dresu České reprezentace.

Slavná trojice aneb selská jízda