Přijďte se zchladit do Svijanské areny! Tento týden jsou na programu dva přípravné zápasy

Date of publication Author Redakce

Nová hokejová sezóna sice začala teprve v minulém týdnu, ale její nažhavená kola se velmi rychle dostávají do tempa. Už tento týden budou ve Svijanské aréně ke shlédnutí dva přípravné zápasy.

Proti Torpedu si zahraje například Petr Ulrych
Už zítra - tedy v úterý 30. července - se farmářský celek Bílých Tygrů HC Benátky nad Jizerou střetne s velmi zajímavým soupeřem. Bude hostit kazašský celek Torpedo 94 Usť Kamenogorsk. O dva dny později, tedy ve čtvrtek 1. srpna se se stejným soupeřem utká také tým složený z hráčů Benátek a Bílých Tygrů Liberec. Za liberecké šelmy do utkání nastoupí dvě kompletní pětky složené především z mladších hráčů.

Obě utkání začínají na ledě Svijanské arény v 18:30. Vstup pro fanoušky je zcela zdarma.

Profil: Torpedo Usť-Kamenogorsk, je kazašský celek, který již šestým rokem hraje vyšší kontinentální ligu, tzv. VHL. Klub má ovšem velmi bohatou historii. Byl založen v roce 1955 a až do 90 let hrál nižší sovětské soutěže. V 1993 vstoupila "Ustinka", jak je týmu přezdíváno, do samostatné kazašské soutěže, kde vybojovala celkem 13 titulů kazašského mistra.
Klubem prošla i celá řada slavných hokejistů, z nichž nejvíce září jména brankáře Jevgenije Nabokova a útočníka Alexandra Perezhogina. Bez zajímavosti není ani fakt, že v polovině 90. let tým vedl kouč Boris Alexandrov, který později velmi úspěšně působil i u kazašské reprezentace.
Klubové barvy jsou modrá, bílá a žlutá.
Domovským stánkem Torpeda je Boris Alexandrov Sport Palace s kapacitou 4 400 diváků.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu