Přidají Tygři v bitvě Severu proti Jihu nějaké body?

Date of publication Author Jiří Veverka

L i b e r e c - Ve středečním utkání poměří síly dva sousedi z aktuální extraligové tabulky. Pod Ještěd přijedou hráči HC Mountfield, kteří se nacházejí na předposlední příčce. Na svěřence kouče Pešána ztrácejí pět bodů. Zvýši Tygři svůj náskok? Utkání začíná v Tipsport areně v 18:30.

HC Mountfield

Jihočeši neprožívají zrovna dobré období. Nachází se na předposledním místě extraligové tabulky a na Bílé Tygry ztrácejí pět bodů. V posledních třech utkáních se jim ale podařilo získat osm bodů, což by jim rozhodně mohlo pomoci.

Budějovičtí fanoušci se v předchozích zápasech snažili na domácím ledě donutit vedení, aby odvolalo současného kouče Ernesta Bokroše, ale marně. Ani on sám nehodlal trenérské křeslo opustit. A zdá se, že se začíná blýskat na lepší časy.

V posledních třech utkáních si totiž dokázali jeho svěřenci postupně poradit se Zlínem, nováčkem z Mladé Boleslavi a na nájezdy zdolali vícemistra z Karlových Varů. Do Liberce tedy jedou s tím, aby navázali na tuto vítěznou minisérii a přidaly další extraligové body.

Kouč Bokroš po posledním utkání vyjádřil spokojenost s předvedenou hrou a kvitoval zlepšující se výkon týmu. "Třetí vítězství za sebou je pro nás strašně důležité po psychické stránce. V první třetině jsme udělali dvě chyby, které byly po zásluze potrestány, ale mužstvo bojovalo a dokázalo se zvednout. V závěru jsme stáhli sestavu na tři lajny a nechali na ledě kluky, kteří dobře bruslili a v utkání se jim dařilo. Do nájezdů jsme nominovali tři hráče, Kůrka se trefil dvakrát a potvrdil střeleckou formu. Také jsme rádi, že fanoušci dnes povzbuzovali bez výsadků a kluci byli díky tomu na střídačce klidnější," dodal závěrem.

Informace o klubu

Klubové barvy:     červená, bílá a modrá
Stadion:           Budvar arena
Webové stránky:    hokejcb.cz

Realizační tým:

Hlavní trenér:     Ernest Bokroš
Asistent trenéra:  Jan Tlačil
Trenér brankářů    Ladislav Gula

Poslední tři utkání:

HC Mountfield - Zlín               3:0
Mladá Boleslav - HC Mountfield     2:4
HC Mountfield - Karlovy Vary       3:2

Statistiky:

Obránci:

Milan Toman       14 (5+9)
Lukáš Poživil      8 (3+5)

Útočníci:

Tomáš Kůrka       17 (9+8)
Ivan Huml         16 (9+7)
Tomáš Vak         11 (6+5)
Brankáří:
Turek Roman    –  2,71 branky na zápas/ 91,52%
Kovář Jakub    –  6,32 branky na zápas/ 79,17%

Po dvou utkáních na ledě soupeře se vracejí Tygři na své působiště. Tedy pod Ještěd do Tipsport areny. Ze hřišť soupeře si přivezli tři body, které vydřeli na horkém litvínovském ledě. Ze Znojma naopak žádné body nepřivezli, i když k nim v závěru nebylo příliš daleko.

Severočeské derby v Litvínově nepřineslo sice příliš branek, ale tento fakt byl způsobený tím, že oba týmy předvedly velmi dobrý výkon v defenzivě. Obzvláště oba gólmani. Rozhodující branku vsítil jedenáct minut před závěrečným hvizdem Václav Pletka.

Naopak utkání ve Znojmě se Tygrům přiliš nevydařilo. Ani kouči Pešánovi se střetnutí s Orly nezamlouvalo. "Naše utkání bylo odehráno velice špatně. Defenzíva, která byla naordinována, byla příliš pasivní. Znojmo proto převzalo veškerou aktivitu. V útoku jsme nebyli nebezpeční, o čemž svědčí i počet střel a kosmetická úprava v závěru zápasu je jediné pozitivum v tomto utkání," dodal závěrem.

Do bitvy proti Budějovicím nastoupí svěřenci kouče Pešána téměř v kompletní sestavě. Mimo hru jsou dlouhodobě Daniel Špaček a Lukáš Derner. Milan Bartovič by se měl vrátit v nejbližších zápasech a jeho jmenovec, Milan Hnilička, na začátku prosince.

Poslední tři utkání

Bílí Tygři Liberec - Slavia Praha      4:2
Litvínov - Bílí Tygří Liberec          1:2
Znojmo - Bílí Tygři Liberec            4:3