Ohlasy k zápasu

Příčina obratů? Nesnášíme prohrávat, tvrdí hrdina derby Jaroslav Vlach

Liberec - Znovu to dokázali. Liberečtí hokejisté měli také v derby proti Mladé Boleslavi namále, jenže dvěma zásahy během 57. minuty zcela překlopili nepříznivě se vyvíjející skóre na svoji stranu! Vítězný gól přitom krásně obstaral spíše sváteční střelec. "Ani jsem nemířil, jen jsem to hodil na branku," směje se Jaroslav Vlach.

Znovu se vám podařilo skvěle otočit skóre. Jak to děláte?
(úsměv) Máme dobrý kolektiv a nesnášíme prohrávat. Když prohráváme, každého to štve a chce s tím něco udělat. Takové obraty ale samozřejmě stojí síly. Zaplaťpánbůh, že se nám to zatím vždycky podařilo otočit, nicméně už by bylo dobré, kdybychom už nějaký zápas odehráli stylem, abychom nemuseli dotahovat.

Rozhodně to však svědčí o velkém charakteru, který se v týmu nachází.
Určitě ano. Máme zdravou kabinu a stojíme jeden za druhým.

Obrat jsi završil krásnou střelou, která skončila vítězným gólem. Jak se to tvým pohledem vyvinulo?
Roman Graborenko nejprve skvěle udržel modrou čáru. Ke mně se to pak odrazilo. Řekl jsem si, že to zkusím. Ani jsem nemířil, prostě jsem to hodil na branku a nějak jsem to trefil. Myslím, že to ani neletělo moc čistě, avšak naštěstí to tam spadlo. Jsem za to moc rád.

Obrat nastartovalo vyloučení po zákroku na tebe. Boleslav se malinko vztekala, co se tam stalo?
Já jsem do Ondřeje Dlapy normálně strčil, načež mě on píchl hokejkou. Takže si myslím, že to prostě byl jasný faul. Vyplynulo to ze situace, dvě minuty byly úplně jasné.

"Potřebujeme být poctivější"

Martin Ševc dnes poprvé dorazil jako soupeř. Jak se ti proti bývalému spoluhráči hrálo?
Martin je skvělý hokejista a rozhodně se mi proti němu hrálo nepříjemně. My jsme si ho tady vážili, dobře jsme věděli, co pro nás dělá. Není to proti němu jednoduché.

Boleslav jste doma porazili už po jednadvacáté v řadě. Jak je to vůbec v tak vyrovnané soutěži, jako je Tipsport extraliga, možné?
My jsme se ani na žádnou sérii nedívali. Nevím, prostě to tak je a pořád je porážíme. Chceme vyhrát každé utkání, a je jedno, proti komu se zrovna hraje. Do všech zápasů jdeme s cílem uspět!

Na druhou stranu i přes výhry inkasujete hodně branek. To je určitě věc, která je tématem.
Je to tak. Víme, že nás defenzivní hra trápí. Určitě se na to musíme zaměřit. Potřebujeme být poctivější.

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner