Předehrávka na Slavii, prodlouží Tygři sérii výher nad Sešívanými?

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - V předehrávce 47. kola se na ledě O2 arény střetnou týmy Slavie a Liberce. Tygrům se proti Pražanům daří a již třikrát je dokázali porazit, přidají i čtvrté vítězství? Utkání začíná v úterý od 18:15 hodin.

HC Slavia Praha

Jednomu z pražských týmů se poslední dobou moc nedaří a ještě bude muset bojovat o umístění v první desítce. Sešívaní si na začátku sezóny drželi dobré postavení v tabulce, po 38 odehraných kolech jim však náleží osmá příčka s 56 body. To je náskok pouze čtyř bodů na jedenáctou pozici, na které jsou právě Tygři, a tak si v předehrávce může Slavia pozici upevnit, nebo se přiblížit nelichotivému postavení blíže k play-out.

Jaroslav Bednář je nejproduktivnějším hráčem Slavie

Pražané podávají střídavé výkony, z posledních pěti zápasů dokázali vytěžit dvě výhry, tudíž šest bodů. S Libercem však letos mají potíže, Severočeši dvakrát zdolali Slavii po nájezdech a v minulém vzájemném střetnutí už v základní hrací době. Uvidíme tedy, zda se poslední vzájemný duel základní části ponese ve stejném duchu, nebo jestli hráči z hlavního města na tygří drápy najdou brousek.

Tým Slavie táhne v útoku zkušený Jaroslav Bednář, jenž zaznamenal už 37 kanadských bodů. V obraně pak vyčnívá letošní posila, Juraj Valach, jehož sedmnáctibodové konto obsahuje osm gólů. Tím předčil všechny své spoluhráče včetně útočníků, kromě Bednáře. V brance pak dostává prostor Dominik Furch, který klec Pražanů hájil po valnou většinu jejich duelů a s úspěšností 92,3 % se může pochlubit pátou příčkou mezi extraligovými gólmany.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1900
Klubové barvy: bílá a červená
Webové stránky: hc-slavia.cz
Stadion: O2 Aréna (17 360 diváků)

Hlavní trenér: Vladimír Růžička st.
Asistent trenéra: Ondřej Weissmann
Trenér brankářů: Jan Hájek a František Pomahač

Útočníci:

Jaroslav Bednář       37 (17+20)
Lukáš Žejdl           20  (4+16)
Vladimír Růžička ml.  17  (7+10)

Obránci:

Juraj Valach  17  (8+9)
Petr Kadlec   16  (1+15)

Brankáři:

Dominik Furch    (2 243 minut) 2,17 branky na zápas/úspěšnost 92,30%
Adam Svoboda        (86 minut) 3,49 branky na zápas/úspěšnost 88,89%

Posledních pět zápasů

38. kolo: Energie – Slavia 0:2
37. kolo: Sparta – Slavia  4:2
36. kolo: Slavia – Třinec  1:4
35. kolo: Slavia – Plzeň   3:1
34. kolo: Liberec – Slavia 3:2

Tygři už se delší dobu trápí v pozicích, které play-off nezaručují. Stále jsou na jedenáctém místě tabulky, nyní s 52 body. Oproti minulým kolům už je však znát pokrok, na desátý Litvínov ztrácejí jediný bod a tak musejí bezpodmíněčně nějaký příděl získat, aby se alespoň dotáhli, případně předehnali Chemiky a po dlouhé době se ocitli v první desítce.

Tygři vyzráli na Mountfield

Výhra by také znamenala poskok ke Slavii na jeden bod, což by mohla být dobrá motivace do dalších zápasů. Střed tabulky je totiž pořád relativně těsný a musí se využít každého zaváhání soupeřů. Problémem však může být nelichotivá bilance Liberce z venkovních stadionů, na soupeřově půdě se Tygrům moc nedaří. Slavii však dokázali o body v O2 aréně obrat, a tak by mohli svěřenci trenéra Hynka na tento úspěch navázat.

Severočeskému týmu však pravděpodobně bude scházet kapitán Nedvěd, jenž má lehčí zranění, které ho možná z tohoto jediného duelu vyřadí. Do sestavy se však může vrátit bek Hunkes, který se zotavoval po otřesu mozku a nyní už by měl být připraven.

Hráči už chtějí prolomit černou venkovní sérii. „Musíme tam jet vyhrát, ne přijet vyklepaní. Potřebujeme hrát dobře zezadu, proto jsme silní, což koneckonců ví i celá liga. Teď už musíme bezpodmínečně brát body, když ne tři, tak alespoň dva,“ říká nejlepší střelec Tygrů Martin Bartek. I nová posila Liberce Petr Gřegořek věří v lepší výkony: „Chce to zapracovat na středním pásmu a myslím, že už to půjde.“ Utkání můžete sledovat v online reportáži na onlajny.com nebo na přenosu v TV Tipsport.

Útočníci:

Bilance: 19 – 5 – 1 – 7 – 15
Skóre: 126:132
Diváci: 5 148

Slavná trojice aneb selská jízda