Pražská mise pokračuje, Severočeši vyzvou Slavii

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c - Bílí Tygři mají za sebou již dva přátelské duely. Poslední test před European Trophy je čeká ve čtvrtek, kdy se v pražském Edenu představí proti Slavii. Modrobílí mají svému soupeři co oplácet, první vzájemný duel s nepříjemným protivníkem je po loňském vyřazení čeká dnes. Zápas startuje v 17:30

V loňské sezoně se pražský velkoklub zprvu rozjížděl pomalu, začátkem play-off však přeřadil na nejvyšší rychlostní stupeň. Po náročném předkole se Slavia podívala také do čtvrfinále, kde po sedmi zápasech vyřadila Liberec. V následném semifinále ovšem zastavil červenobílý rychlík pozdější mistr z Třince.

Pražané se na letní soustředení před novou sezonou přesunuli do jabloneckého arealu Břízky, kde si odmakali povinnou suchou přípravu. Poté se již Růžičkovi svěřenci nastěhovali mezi mantinely. Zatímco Bílí Tygři mají na svém kontě již dva přípravné duely, pro Slavii bude střetnutí se Severočechy prvním kláním nového ročníku. Kádr pražského celku oproti loňské sezoně především v útočných řadách mírně prořídl.

Kapitán Petr Nedvěd si ve svém úvodním přípravném duelu připsal jednu asistenci, přidá další kladné body do svých statistik také proti Slavii?

Na ledě nejmodernější areny v extralize se již nebude prohánět Michal Vondrka, jenž se rozhodl pokračovat ve finském Oulu. Vladimír Růžička pro nadcházející sezonu dále nepočítá také s Tomášem Žižkou, Miroslavem Holcem a Tomášem Pospíšilem. Trio hokejistů zamířilo do brněnské Komety, poslední jmenovaný však do města pod Špilberkem odchází pouze na hostování. Z Pardubic naopak do pražského družstva přichází Tomáš Kůrka a z hostování se vrací také Jakub Šulc, jenž působil v Českých Budějovicích. Slavia však hodlá i pro nadházející sezonu dávat hodně prostoru mladým hráčům. Na konci června byl dokonce talentovaný Dmitrij Jaškin za oceánem draftován ve druhém kole celkem St.Lous Blues. Nadále ovšem zůstává v Praze, smlouva mu ještě nevypršela.

Bílí Tygři již mají za sebou dva přípravné duely. Nejprve si šelmy v divoké přestřelce poradily s Litvínovem a vzápětí uspěly také na sparťanském ledě. V sestavě Bílých Tygrů již figuroval také kapitán Petr Nedvěd. Ovšem nová posila - kanadský borec jménem Hay, jenž loni působil v Mladé Boleslavi, se ještě libereckým fanouškům nepředstavil.

Modrobílí se střetli se Slavii v přípravném duelu také před loňskou sezonou. Tygři však v posledním testu před novou sezonou neuspěli, svému soupeři podlehli po nájezdech.

Slavná trojice aneb selská jízda