Pracant měsíce listopadu Jansa: Hlavně teď o Vánocích tolik nepřibrat!

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Filip Jansa má za sebou povedený měsíc. Na svou první trefu v sezóně sice čekal až do 15. listopadu, ale teď už má na svém kontě hned čtyři! Tréninková práce navíc konečně přináší ovoce. Není tedy divu, že listopadová cena pro největšího pracanta liberecké mládeže patří právě Filipovi.

Co pro tebe ocenění znamená?
Samozřejmě jsem rád. Není to dlouho, co jsem se to dozvěděl, tak zatím nevím, co k tomu mám říct. Těší mě to! Snažím se pracovat, chodím na střelnici nebo rozcvičovny… Zkrátka snažím se dělat něco navíc.

Padne něco do klubové kasy?
Obávám se, že až to vyplave na povrch, tak asi jo.

Budeš dělat mrtvého brouka?
Utajit se to nepodaří. To se zjistí a oni si ze mě hned budou dělat srandu.

Co tě k tomu ocenění, kromě zmíněné práce navíc, přivedlo?
Možná to byl i ten první gól, co jsem dal nedávno. Jinak nevím. Začíná se mi teď trošku dařit, ale jinak těžko říct.

Zatím ti to tam tolik nepadá. Znamená to, že jsi spíš hokejový dělník, který obstarává černou práci, například v předbrankovém prostoru nebo u mantinelu?
Předbrankové prostory mi trenéři spíš naopak vyčítají. Na tom se snažím pracovat. Jinak se snažím co nejvíce vytvářet hru. Není to tak, že bych chtěl z každé pozice střílet.

„Na cukroví nemám úplně postavu, řízek se salátem si dám“

Vánoční svátky jsou za dveřmi. Jak je tráví takový hokejista?
Dostali jsme asi pět dní volno, takže si budeme moct trochu odpočinout. Hlavně nesmíme tolik přibrat. Po vánočním oddechu pojedeme dál.

Co všechno si dovolíš na Štědrý den? Bude cukrovíčko a kapr se salátem?
Já teda nemám úplně postavu na to, že bych si mohl dovolit cukroví. Řízek se salátem si asi dám, ale jinak asi nic moc.

Budou to klidné Vánoce z hlediska toho, jak si stojíte v tabulce?
Teď jsme se zvedli, takže myslím, že jo. V novém roce však musíme na naše zlepšené výkony navázat.

Co je potřeba ještě zlepšit do druhé poloviny sezóny?
My máme takové výkonnostní vlny, takže je potřeba to ustálit tak, aby naše výkony byly stejně dobré v každém zápase. Snažíme se na tom pracovat každý den.

A u tebe osobně?
U mě je potřeba určitě zlepšit hru. A třeba zrovna ty předbrankové prostory! Pan Plodek mi poslední dobou říká, že kdybych tam chodil častěji, že bych mohl dávat mnohem více branek. Tak se na to zkusím zaměřit a uvidíme.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu