Potřebovali jsme se hlavně před ligou sehrát, říká útočník Tomáš Pospíšil

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec – Do zápasů s Pardubicemi se vrátil po zranění, dnes si hned připsal rozhodující asistenci. Tomáš Pospíšil odpovídal po zápase na otázky o působení v European Trophy, ale také o startu extraligy.

Tomáši, jak hodnotíš nedělní zápas s Pardubicemi?

Myslím, že první třetinu jsme hráli dobře, akorát nám chyběl gól. Druhá třetina už byla mnohem horší, ale naštěstí se nám povedlo ten nepříznivý stav otočit. Před začátkem sezony je dobře, že jsme takový zápas odehráli, mohlo by nám to pomoct.

Po většinu zápasu jste přitom byli jasně aktivnější.

To možná ano, ale nedali jsme žádný gól, proto jsme se dost trápili. Oni nám celkem rychle dali dva góly, Švára (Schwarz, pozn. redakce) nás ještě několikrát podržel. Ale nakonec to naštěstí vyšlo.

Tímto zápasem pro vás skončilo působení v European Trophy, jak účast v této prestižní letní soutěži hodnotíte?

Hledali jsme se, přišla spousta nových hráčů. Potřebovali jsme se hlavně před ligou sehrát a myslím si, že tento účel to splnilo.

Tomáš Pospíšil
A jste spokojeni s výsledky, které jste uhráli?

Mohlo to být rozhodně lepší, hlavně jsme mohli dovézt také nějaké body z venkovních zápasů. Ale nedělal bych z toho žádnou vědu, sezona prakticky začíná až v pátek.

Nakousl jsi už extraligu. První dva duely odehrajete se dvěma ze tří posledních mistrů. To je celkem náročný start, že?

Tak hlavně, ono se to omílá často, ale je to fakt pravda. Celá extraliga je hrozně vyrovnaná, takže je téměř jedno, jestli hrajeme s mistrem, nebo s někým jiným. Ale nebude to lehký start. Třinec hraje hodně ofenzivně, Plzeň je zase mistr. Alespoň nám to ukáže, jak na tom jsme

Tomáši, díky za rozhovor a hodně štěstí v úvodu extraligy.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu